Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Realu drahé posily nepomohli, Superpohár získalo Atlético

Mario Mandžukič (vpravo) dal svoj prvý dôležitý gól v drese Atletica. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|23. aug 2014 o 00:28

Jediný gól odvety Superpohára strelil Chorvát Mario Mandžukič, ktorý v lete do Madridu prestúpil ako nechcený hráč Bayernu.

MADRID. Ďalšie madridské derby Realu a Atletica sa skončilo víťazstvom menej ceneného klubu.

Atletico Madrid aspoň čiastočne oplatilo Realu prehru z finále Ligy majstrov 1:4 po predĺžení a získalo domáci Superpohár.

Jediným strelcom večera v odvete bol Chorvát Mario Mandžukič, ktorý expresne so svojim novým klubom po prestupe z Bayernu získal prvú trofej.

Kroos ani Rodriguez nepomohli

Za Real nastúpili v základnej zostave aj dve letné posily Kroos a Rodriguez. Ani im sa však prekonať Moyu v bránke Atlética nepodarilo. Španielska Priemera Dividsión sa začína už v sobotu 23.8.

Úradujúci španielsky ligový šampión Atlético Madrid získal prestížnu domácu trofej druhýkrát v histórii a po 29 rokoch. Real nezaokrúhlil počet víťazstiev v súbojoch šampióna La Ligy s víťazom Španielskeho kráľovského pohára na desať.

Úradujúci víťaz Ligy majstrov Real Madrid nevyužil príležitosť získať skraja sezóny už druhú prestížnu trofej. Nedávno sa zverenci Carla Ancelottiho tešili z Európskeho superpohára po triumfe nad víťazom Európskej ligy UEFA FC Sevilla 2:0.

Dodá im to energiu

"Víťazstvo v tomto prestížnom zápase nám dodá veľa energie, aby sme sa vedeli v nastávajúcej sezóne dobre skoncentrovať na ciele, ktoré sme si vytýčili," povedal tréner Atlética Madrid Diego Simeone.

"Stratili sme kontrolu nad zápasom tým, že sme nakopávali príliš veľa dlhých lôpt dopredu a bez potrebného množstva prihrávok si nevytvárali pozície na zakončenie. Druhý polčas bol ešte komplikovanejší z našej strany, dali sme Atléticu viacero možností poistiť náskok," komentoval tréner Realu Carlo Ancelotti.

Práve Atlético a Real sa stretli aj vo finále ostatnej edície Ligy majstrov a na lisabonskom štadióne Estadio da Luz sa 24. mája zrodilo víťazstvo Realu 4:1 po predĺžení.

Atletico - Real 1:0 (1:0)

Gól: 2. Mandžukič, ČK: 90.+1. Modrič (Real)

Atletico: Moya - Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira - Tiago, Gabi - Koke, Raul Garcia, Griezmann (73. Jimenez) - Mandžukič

Real: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao (70. Marcelo) - Modrič, Kroos (45. Ronaldo), Xabi Alonso - James (65. Isco), Benzema, Bale