Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Ratner si príliš Slovenky neprial

Rastislav Hríbik|27. máj 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Tréner Leonid Ratner, ktorý povedie zajtra Ukrajinky v play off proti Slovensku, si náš tím do boja o účasť na decembrové ME vo Švédsku neželal. "Keď sme sa nedávno stretli na turnaji v Chebe, priznal sa mi, že práve Slovenkám sa chcel ...

Pivotka Jana Caltíková (na snímke sa prediera macedónskou obranou) bude zajtra v Kyjeve útočiť na svoju spoluhráčku. S ukrajinskou brankárskou jednotkou Tatjanou Vorožcovovou totiž obliekajú dres maďarského Debrecínu. Rovnako ako naša krídelníčka Dáša Stuparičová.

FOTO - TASR

BRATISLAVA - Tréner Leonid Ratner, ktorý povedie zajtra Ukrajinky v play off proti Slovensku, si náš tím do boja o účasť na decembrové ME vo Švédsku neželal. "Keď sme sa nedávno stretli na turnaji v Chebe, priznal sa mi, že práve Slovenkám sa chcel vyhnúť," prezradil nám Viktor Kovaľov. Bývalý šéf banskobystrickej hádzanej a Ratnerov priateľ poletí dnes do Kyjeva ako vedúci našej výpravy. Podľa reprezentačného trénera Tomáša Kuťku je práve 49-ročný petrohradský rodák, ktorý sa na Slovensko presťahoval v roku 1979, najväčším slovenským znalcom ukrajinskej hádzanej.

"Základ ukrajinskej reprezentácie hrá päť-šesť rokov v rovnakej zostave. Sú veľmi dobre zohraté, navyše Siukalová a Vergeljuková hrajú spolu aj v klube - v slovinskom Krime Ľubľana. Napriek tomu ma v Kyjeve poteší len víťazstvo. Inak sa proti tomuto tímu ani hrať nedá," tvrdí Kovaľov. Hneď ponúkol aj recept na hru nášho súpera v play off. "Všetko sú to technické hráčky, ktoré nemajú rady agresívnu obranu. Navyše, väčšina z kádra už začína byť za zenitom výkonnosti."

Ukrajina siahala v Rumunsku vo finále majstrovstiev Európy s Maďarkami po zlatých medailách (prehrala 30:32), na olympiáde v Aténach 2004 brala bronz, no na vlaňajších MS v Rusku skončila až desiata. "My také úspechy nemáme, ale slovenská hádzaná sa dvíha. Môžeme prekvapiť," verí Kovaľov. Stretnutie sa hrá zajtra o 15.00 h pod taktovkou maďarskej rozhodcovskej dvojice Herczeg, Südi.

Dvojice II. fázy play off o

postup ME 2006 vo Švédsku

Ukrajina - SLOVENSKO, Island - Macedónsko, Chorvátsko - Portugalsko, Francúzsko - Turecko, Slovinsko - Bulharsko, Litva - Poľsko, Rakúsko - Taliansko, Holandsko - Bielorusko, Rumunsko - Srbsko a Čierna Hora, Španielsko - Česko.

Odvety sú na programe 3./4. júna.

Súvisiace články