Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Rasistický útok v Česku, diváci bučali na Guľovho zverenca

Adrián Guľa. (Autor: fcviktoria.cz/Ladislav Nussbauer)
Jana Sedláková|15. jún 2020 o 11:17

Víťazný zápas poznamenal rasistický útok.

BRATISLAVA. "Ak sa ti tu nepáči, nikto ti nebráni ísť hrať do Afriky," znel odkaz na sociálnej sieti na zverenca Adriána Guľu.

Slovenskému trénerovi sa v Plzni darí. V nedeľu jeho tím zdolal Olomouc 1:0 a pred nadstavbou tak Viktoria stráca na Slaviu Praha, ktorá je na prvom mieste, šesť bodov.

Duel s Olomoucom však poznamenal rasistický útok na Francúza tmavej pleti Jeana-Davida Beauguela.

Niekoľko fanúšikov na futbalistu bučalo.

"Zaujímalo by ma, kedy česká futbalová federácia potrestá rasistické prejavy. KEDY? Ako je možné akceptovať toto od niekoľkých hlúpych fanúšikov. Oni môžu vydávať zvuky ako opica a nikoho to netrápi?" napísal na sociálnu sieť futbalista.

Potom hráča niekto z fanúšikov poslal, aby šiel hrať do Afriky, ak sa mu v Česku nepáči. Na to futbalista pripomenul, že on je z Francúzska.

"Incident som, samozrejme, zaznamenal, Bogyho to veľmi rozrušilo, na jeho výkone sa to podpísalo. Nečakali sme, že v dnešnej dobe sa niečo také môže na poloprázdnom štadióne prihodiť. Stojíme za hráčom, vyjadrujem mu absolútnu podporu," citoval Guľu portál iSport.blesk.cz.

Podporu hráčovi vyjadril aj klub. Podobné prejavy tolerovať odmietajú.

Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články