Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

PVP: Šaľa chce prelomiť dánsku kliatbu, Braunová Gudme nepodceňuje

TASR|Publikované 4. jan 2007 o 12:44

Šaľa 4. januára (TASR) - S cieľom prelomiť dánsku kliatbu v európskych klubových súťažiach nastúpia v nedeľu o 16.00 hádzanárky Slovana Duslo Šaľa na ...

Šaľa 4. januára (TASR) - S cieľom prelomiť dánsku kliatbu v európskych klubových súťažiach nastúpia v nedeľu o 16.00 hádzanárky Slovana Duslo Šaľa na úvodný duel 3. kola Pohára víťazov pohárov na palubovke družstva GOG Svendborg TGI Gudme. Trénerka chemičiek Darina Braunová si želá, aby jej zverenky na Jutskom polostrove uhrali výsledok, ktorý by im pred domácou odvetou dával reálne šance pomýšľať na postup do ďaľších bojov.

"Dánske kluby sú v pohárovej Európe pre Šalu dlhé roky veľkým strašiakom. Každá séria však má svoj koniec a verím, že by sa nám konečne mohlo podariť prekonať dánsku prekážku. Všetky dievčatá sú zdravé a odhodlané popasovať sa o čo najlepší výsledok. V prípravnom zápase v Györi (28. decembra) naznačili stúpajúcu formu. V Maďarsku sme prehrali najtesnejším rozdielom, keď rozhodujúci gól dali domáce päť sekúnd pred koncom," povedala Braunová, ktorá spoločne s hráčkami pozorne analyzovala hru Gudme prostredníctvom videokazety.

"Podarilo sa nám zohnať video zo zápasu Gudme v dánskej lige. Ide o nepríjemného súpera, ktorý forsíruje typickú dánsku hádzanú založenú na dynamickom prejave a rýchlej streľbe. Momentálne sú v domácej súťaži na šiestom mieste, no v žiadnom prípade ich nemôžeme podceniť. Dánky majú v Európe stále cveng, hoci na vlaňajšom kontinentálnom šampionáte vo Švédsku nepostúpili do bojov o medaily," dodala Braunová.

Súvisiace články