Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Putin pokrstil nový štadión pre MS, obmedzí počet cudzincov

Na štadióne Spartaka Moskva sa bude hrať aj MS vo futbale. Otvoril ho Vladimír Putin. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 28. aug 2014 o 12:02

Rusi musia hrať vo svojich tímoch vedúce úlohy, hovorí prezident.

MOSKVA. Ruský prezident Vladimir Putin pokrstil nový štadión Spartaka Moskva, ktorý bude jedným z dejísk futbalových majstrovstiev sveta v roku 2018.

Otkrytie Arénu oficiálne otvoria v piatok 5. septembra, keď sa v nej uskutoční priateľský zápas medzi Spartakom a srbským klubom Crvena zvezda Belehrad.

Pre 45-tisíc ľudí

Aréna s kapacitou 45-tisíc divákov na severozápade Moskvy je jediným z dvanástich plánovaných štadiónov pre MS 2018, ktorého výstavba bola financovaná zo súkromných zdrojov.

Ruské médiá citujú Putina, podľa ktorého je nový štadión hodný, aby v ňom sídlil jeden z najpopulárnejších ruských klubov.

Spartak je deväťnásobný ruský šampión, okrem toho získal aj dvanásť majstrovských titulov v sovietskej ére.

Podľa agentúry Reuters stavali štadión sedem rokov a výstavba stála 15 biliónov miliárd rubľov (približne 315 miliónov eur).

Aréna bude okrem MS hostiť aj Pohár konfederácií FIFA, ktorý sa tradične koná rok pred MS.

Podpísal loptu do múzea

Putina počas návštevy sprevádzal ruský minister športu Vitalij Mutko, starosta Moskvy Sergej Sobjanin a majiteľ Spartaka Leonid Fedun.

V rámci krstu novej arény sa stretol s legendami Spartaka a hráčmi mládežníckych tímov. Pri odchode podpísal ruský prezident loptu, ktorá bude súčasťou expozície v novovytvorenom klubovom múzeu.

Putin počas návštevy štadióna hovoril aj o pripravovanom zákone, ktorý obmedzí počet cudzincov v ruských futbalových či hokejových kluboch. "Rusi musia hrať vo svojich tímoch vedúce úlohy," zdôraznil.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.