Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prvá nominácia Heistera bez najlepšieho hráča SR za rok 2005

SITA|Publikované 23. okt 2006 o 13:09

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Mužská reprezentácia hádzanárov Slovenska sa zíde v utorok v Bratislave na kontrolnom zraze prvýkrát pod vedením nového trénera Zoltána Heistera. Nástupca Petra Hatalčíka ...

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Mužská reprezentácia hádzanárov Slovenska sa zíde v utorok v Bratislave na kontrolnom zraze prvýkrát pod vedením nového trénera Zoltána Heistera. Nástupca Petra Hatalčíka pozval na prípravu do Domu športu 21 hráčov, z toho 11 legionárov. Nováčikmi sú Viktor Szapu, Miroslav Volentics a Martin Mazák, krátku epizódu v národnom tíme má už za sebou Peter Dudáš, staronovou tvárou je Michal Baran, ktorý od novej sezóny oblieka dres slovinského účastníka Ligy majstrov Gold Club Kozina. "Kedže ide o prvé spoločné sústredenie, bude mať zoznamovací a oťukávací charakter. Pre klubové povinnosti nám teraz chýbajú v druhých ligách pôsobiaci Polakovič s Vozárom a pre zdravotné problémy Petro s Kozlovom," povedal pre agentúru SITA Zoltán Heister, ktorý z nominácie vynechal aj viacero opôr z nedávnej minulosti. V jeho výbere chýba napríklad najlepší hádzanár Slovenska za uplynulý rok Radoslav Antl, ale napríklad tiež Peter Hlavtúr, Rastislav Tabačko, Ján Kolesár, Martin Valo, Stanislav Demovič, či Tomáš Mažár. "S nimi zatiaľ nepočítam," krátko skonštatoval nový kormidelník SR. V rámci sústredenia odohrajú Slováci v stredu 25. októbra o 17.00 h prípravný zápas v Nových Zámkoch proti domácej TJ Štart. "Vo štvrtok sme sa mali stretnúť s Tatabányou, ale Maďari duel odriekli, pretože majú viacero zranených hráčov," vysvetlil Heister, ktorého asistentom je Dezider Jakubička.


Nominácia reprezentácie hádzanárov Slovenska na kontrolný zraz v Bratislave:

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Meluš (PLER-Aiport Budapešť/Maď.), Miloš Putera (Wilhelmshavener HV/Nem.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur/Švajč.)

krídla: Tomáš Straňovský (Grasshopper Club Zürich/Švajč.), Martin Straňovský (Ademar Leon/Šp.), Marián Kleis (KK Nyíregyháza/Maď.), Vlastimil Fuňak (Tatran Prešov), Viktor Szapu (TJ Štart Nové Zámky), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava)

pivoti: Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky), Martin Mazák (1. MHK Košice), Peter Dudáš (ŠKP Bratislava)

spojky: Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.), Peter Kukučka (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Baran (RK Gold Club Kozina/Slovin.), Peter Szabó (PLER-Aiport Budapešť/Maď.), Marián Huňady, Peter Tumidalský, Radovan Pekár (všetci Tatran Prešov), Martin Farkašovský (1. MHK Košice)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.