Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Proti Maďarom bez Daniela Vala, Slováci sa spoliehajú na publikum

TASR|Publikované 7. jún 2006 o 14:34

Bratislava 7. júna (TASR) V dvojzápase s Maďarskom v play off o postup na majstrovstvá sveta 2007 v Nemecku bude slovenským hádzanárom na pravej spojke ...

Bratislava 7. júna (TASR) V dvojzápase s Maďarskom v play off o postup na majstrovstvá sveta 2007 v Nemecku bude slovenským hádzanárom na pravej spojke chýbať ich najlepší kanonier Daniel Valo. Dvojmetrový autor 311 reprezentačných gólov z bundesligového Melsungenu neštartoval ani v prípravných zápasoch v Rumunsku a zranenie jeho hodovej ľavačky mu definitívne zahatalo cestu aj na palubovky v Považskej Bystrici (sobota, 19.00) a o týždeň neskôr v odvete v Szombathely.

Keďže Valova alternatíva - Stanislav Demovič sa po dlhej hernej absencii spôsobenej zranením ešte nestihol dostať do optimálnej formy, bude tréner Peter Hatalčík tento post riešiť univerzálnym ľavákom Pavla Polakoviča, ktorý musel z krídla zaskakovať na spojke aj na januárovom európskom šampionáte v Bazileji. "Viacero ďalších hráčov má rôzne boľačky, veď každý z nich má za sebou náročnú sezónu, no inak by mali byť k dispozícii všetci," prezradil Hatalčík, ktorý si svoj káder posledný raz testoval ešte v stredu večer v Zubří s domácim Českom.

S Čechmi odohrali dva prípravné zápasy v minulom týždni aj Maďari a v obidvoch v Pápe i v Budapešti zvíťazili. Súperov herný štýl nie je neznámou pre toho druhého ani na jednom z brehov Dunaja. "Určite aj oni aj my máme dosť poznatkov o sebe, vieme vzájomne o našich slabinách i silných stránkach. Tvrdím, že bude dôležité to, aby sme čím skôr striasli nervozitu, lebo tá určite príde s dôležitosťou tohto zápasu. Aby sme hrali uvoľnene a hrali to čo vieme. Aby sme nerobili pod vplyvom nervozity nevynútené chyby a tým nedávali šancu súperovi na dobrý výsledok," nazdával sa Hatalčík, ktorý predpokladá, že v súboji s papierovým favoritom by slovenskou výhodou mohlo byť aspoň to, že až dvaja jeho gólmani (Richard Štochl a Michal Meluš) účinkujú práve v klubovej súťaži súpera. "Nazdávam sa, že je našou výhodou to, že dvaja brankári chytajú v maďarskej lige, ale na druhej strane by som nechcel, aby sa naši chlapci v bránke preto, že ich poznajú, nepremotivovali. Očakávame od nich, aby nastúpili do zápasu vyrovnaní a boli nám oporami."

Dôležitou oporou v prvom zápase by malo byť publikum v hale aktuálneho slovenského majstra, ktoré bolo aj jednou z ozdôb vydarenej finálovej série s Prešovom. Na palubovku pod Manínom má dobré spomienky aj slovenský kouč, ktorý tu s Tatranom v roku 2004 získal majstrovskú trofej a veľmi dobre pozná, čo môže očakávať. Naopak so zvedavosťou sa netajil jeho pivot Peter Hlavtúr. "V Považskej som hrával iba v drese ŠKP a to sme tam boli vždy v ohni, lebo pre domáci mančaft sú tam veľmi dobrí fanúšikovia. V reprezentácii som tam hral, tuším, iba raz proti Talianom a vtedy nám celkom pomohli. Neviem však ako v Považskej, ale v iných slovenských mestách je to tak, že keď sa darí, diváci sú s nami, no keď sa nedarí, hala je ticho a nevie potlačiť svoj tím. Ale počul som, že finále tam bolo pekelné a tak dúfam, že im tam ešte niečo zostalo aj našu podporu," veril legionár zo švajčiarskeho BSV Bern Muri.

nominácia na play off zápasy s Maďarskom:

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER Airport Budapešť/Maď.), Miloš Putera (Baník Karviná/ČR)

Krídla: Radoslav Antl (Grasshoppers Zürich/Švajč.), Marián Kleis (Nyíregyhaza/Maď), Tomáš Straňovský (VfB Forchheim/Nem.), Vlastimil Fuňak (Tatran Prešov), Martin Straňovský (Ademar Leon/Šp.)

Pivoti: Peter Hlavtúr (BSV Bern Muri/Švajč.), Tomáš Mažár (Tatran Prešov), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

Spojky: Rastislav Tabačko (Antequera/Šp.), Peter Kukučka (Dunaffer SE/Maď.), Martin Valo (TV Willstätt/Nem.), Stanislav Demovič (bez klubovej príslušnosti), Pavol Polakovič (Barakaldo/Šp.), Ronald Mojzes (TJ Štart Nové Zámky), Martin Farkašovský (1. MHK Košice)

Súvisiace články