Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Problém je aj preplácanie cestovného. Hráči z NHL na olympiádu nemusia ísť

Objaví sa na olympiáde aj Malkin či iné hviezdy z NHL? (Autor: TASR/AP)
TASR|28. sep 2016 o 09:42

V zámorí vidia situáciu skepticky. Šéf IIHF verí, že potrebné peniaze sa nájdu.

TORONTO. Zástupca komisára NHL Bill Daly nevidí progres v riešení účasti hráčov zámorskej profiligy na olympijskom turnaji v Pjongčangu 2018. Informovala o tom agentúra AP.

"Čas sa kráti a nie som si istý, či som za posledných šesť mesiacov videl nejaký progres. Z môjho pohľadu to vidím negatívnejšie ako pred dvoma týždňami," vyjadril sa Daly.

Kameňom úrazu pri účasti hráčov NHL na olympijskom turnaji sú podľa jeho slov peniaze. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) totiž nemá v pláne pokryť cestovné a poistné náklady za hokejistov.

Hokejový turnaj na ZOH 2014 v Soči stál z pohľadu dopravy a poistenia hráčov z NHL 14 miliónov amerických dolárov.

Výdavky spojené s Pjongčangom odhaduje Fasel na 10 miliónov USD, ušetriť by sa vraj dalo najmä na preprave bez charterových letov. 

"Stanovisko MOV nám prirodzene neuľahčilo situáciu," povedal komisár NHL Gary Bettman.

Optimistickejšie vidí situáciu prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Rene Fasel, ktorý v utorňajšom rozhovore odhadol účasť na 50:50. Dodal, že sa bude snažiť "vyprosiť" 10 miliónov dolárov na pokrytie cestovných a poistných nákladov pre hráčov z NHL, aby sa mohli zúčastniť na olympiáde.

"Našou úlohou v IIHF je nájsť riešenie. Pôjdem kamkoľvek prosiť o peniaze. Je to moja náplň práce. Gary Bettman by rád rozhodol v tejto situácii do konca roka," uviedol Fasel.

Súvisiace články