Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Prijateľná pohárová prehra Prešova

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 00:00

DUNKERQUE - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF na palubovke francúzskeho Dunkerque HB Grand Littoral rozdielom troch gólov 28:31 (12:14). Pre úradujúceho slovenského vicemajstra je to sľubný výsledok, keďže odvetu ..

DUNKERQUE - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF na palubovke francúzskeho Dunkerque HB Grand Littoral rozdielom troch gólov 28:31 (12:14). Pre úradujúceho slovenského vicemajstra je to sľubný výsledok, keďže odvetu (v sobotu o 18.00 h) odohrá v domácom prostredí. Prešov vyhrával prvých 18 minút a chvíľu i v priebehu druhého polčasu. Vzápätí však prišli vylúčenia, čo súper využil.

"Uhrali sme prijateľný výsledok. Dunkerque má kvalitné družstvo, ale pod tlak nás svojou pomalou hrou nedostali. Naším zámerom bolo pokryť spojky, aby útočné akcie zakončovali pre nich nie príliš tradične cez pivota. Toto nám však nevyšlo, lebo práve pivot sa presadzoval pomerne často. Kým Francúzi sú z výsledku rozčarovaní, ja som spokojný nielen s ním, ale aj s predvedenou hrou. Za výkon si pochvalu zaslúžia predovšetkým Pekár, Tumidalský, Fuňák i Mažár. Postupové šance sú reálne," zhodnotil duel tréner Tatrana Roman Lamač. (sita)

Pohár EHF - 3. kolo: Dunkerque HB Grand Littoral - Tatran Prešov 31:28 (14:12), najviac gólov: Bosquet a Grocaut po 7 - Pekár 7, Tumidalský 6,1500 divákov.

Súvisiace články