Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Pri košickej premiére lichotivá prehra Slovenska s Maďarskom

TASR|3. nov 2006 o 10:55

Košice 3. novembra (TASR) - Úroda 63 gólov, o tri viac ako pri vlaňajšej rekordnej prehre v Györi 19:41, sa zrodila vo štvrtok v prvom z dvoch priateľských ...

Košice 3. novembra (TASR) - Úroda 63 gólov, o tri viac ako pri vlaňajšej rekordnej prehre v Györi 19:41, sa zrodila vo štvrtok v prvom z dvoch priateľských medzištátnych stretnutí slovenských a maďarských hádzanárok. Na historickú premiéru slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie v Košiciach budú mať hostiteľky po lichotivej prehre 29:34 určite lepšie spomienky.

S nimi, v duchu ústredného motta Hádzanárske priateľstvo, určite aj poltisícka divákov, lebo i keď bronzové medailistky z posledných MS Maďarky a ani Slovenky nenastúpili z rôznych dôvodov v najsilnejšom zložení, prišli si na svoje. "Zatiaľ čo v útoku sme dnes boli spokojní, v obrane sme videli veľké nedostatky, ktoré sa budeme v odvete snažiť vykompenzovať. Predpokladáme, že v Tiszaujvárosi budeme pod oveľa väčším tlakom publika, rozhodcov aj súpera. Predovšetkým v obrane sa musíme zlepšiť a no predtým sa musíme kvalitne zregenerovať, lebo Maďarky vystriedali v tomto stretnutí viac hráčok a určite sú nie natoľko unavené ako my," zhrnul svoj názor k zápasu a poučenie pred sobotňajšou odvetou slovenský kormidelník Tomáš Kuťka.

Autorka šiestich slovenských gólov Zuzana Hrabovská z nemeckého klubu Borussie Dortmund po zápase hodnotila: "Brali sme to ako priateľský medzištátny zápas, takisto išlo o prípravu na kvalifikáciu na MS. Zišli sme sa tu znovu v novom zložení a zmerali sme si sily s veľmi kvalitným súperom. Našou úlohou aj naším cieľom bolo hlavne si schuti zahrať, vyskúšať rôzne alternatívy v útočnej fáze, tak isto aj v obrane 0-6 a 1-5. Myslím si, že sme uhrali dobrý výsledok a môžeme ísť s chuťou do ďalšieho zápasu."

Práve Hrabovskú Kuťka vyzdvihuje za jej príkladný prístup k reprezentačným povinnostiam. "Patrí medzi tie hráčky, ktoré sú ochotné prísť reprezentovať aj štvornožky, aby pomohli národnému mužstvu a preto si ich vážim," dodal Kuťka.

Program odvety maďarsko-slovenského Hádzanárskeho priateľstva v Tiszaújvárosi bude ešte bohatší ako v Košiciach. Pred stretnutím seniorských tímov, ktoré bude vysielať v priamom prenose nielen maďarská televízia ale aj Sport1, si sily zmerajú aj kadetské reprezentácie oboch krajín. Zverenky trénera Róberta Popluhára sa proti domácim rovesníčkam predstavia najskôr dopoludnia (10.30) a potom v predzápase večerného "hlavného chodu" (15.00).

Súvisiace články