Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Prezidentom Sparty sa stal Hřebík, trénerom je Hašek

SITA|Publikované 22. dec 2011 o 16:22

Hřebík priznal, že nad ponukou zo Sparty dlho rozmýšľal. Nakoniec sa rozhodol na Letnú tretíkrát vrátiť.

PRAHA. Novým generálnym športovým manažérom českého futbalového klubu Sparta Praha sa stal Jaroslav Hřebík, trénerom prvého mužstva bude Martin Hašek, jeho asistentom Václav Jílek, brankárov povedie Pavel Srníček a vedúcim mužstva bude Miroslav Baranek.

"Hřebík má manažérske schopnosti, vedie firmu, ktorá zamestnáva viac ako stovku ľudí a je dlhoročným, úspešným trénerom. Zároveň už bol v Sparte, dokáže pôsobiť pod tlakom. Chceme pracovať ako tím, byť jednotnejší vo vnútri i navonok," povedal podpredseda predstavenstva Sparty Lukáš Přibyl.

Hřebík priznal, že nad ponukou zo Sparty dlho rozmýšľal. Nakoniec sa rozhodol na Letnú tretíkrát vrátiť. "Tá stolička je horúca od môjho posledného pôsobenia. Rozmýšľal som dlho, viem, čo to znamená, byť tu. Rozmýšľal som dňom aj nocou. Nebude to ľahké ani pre mňa, ani pre moju rodinu. Nakoniec som sa rozhodol ponuku vziať, pretože chcem ešte niečo dokázať," uviedol Hřebík.

Nový generálny športový manažér je stále aj trénerom českej reprezentácie do 19 rokov. "S mladými pracujem už tri a pol roka. Ja by som v ´devätnástke´ chcel pokračovať, zmluvu mám však len do leta. Chcem dokončiť cyklus, ktorý som začal," dodal Hřebík.

Súvisiace články