Prestížny Silvestrovský beh v Bolzane pre Soia z Kene

SITA|1. jan 2008 o 14:42

BOLZANO 1. januára (SITA) - Víťazom 33. ročníka prestížneho Silvestrovského behu na 10 km v severotalianskom Bolzane sa stal kenský vytrvalec Edwin Soi časom 28:50 min so štvorsekundovým náskokom pred ...

BOLZANO 1. januára (SITA) - Víťazom 33. ročníka prestížneho Silvestrovského behu na 10 km v severotalianskom Bolzane sa stal kenský vytrvalec Edwin Soi časom 28:50 min so štvorsekundovým náskokom pred nádejným Etiópčanom Awashom Fikadum Habtamom. Tretí skončil ďalší kenský bežec Paul Kimaiyo Kimugul (29:04). Sedemnásobný európsky šampión v krose Sergej Lebiď dobehol na štvrtej priečke so stratou štyroch sekúnd na bronzovú pozíciu. "Vyhral som ľahučko a verím, že dnešné prvenstvo bude výborným odrazovým mostíkom do roku 2008,“ povedal po pretekoch Soi, ktorý v roku 2007 prekvapil víťazstvami v behoch na 3000 a 5000 m vo Svetovom atletickom finále v Stuttgarte. Preteky žien na 5 km vyhrala Keňanka Silvia Kibetová, ktorá do cieľa na bolzanskom Waltherplatzi dobehla o štyri sekundy pred ešte len 17-ročnou Emest Bedadovou z Etiópie. Obhajkyňa minuloročného prvenstva Maďarka Anikó Kálovicsová skončila tretia (16:08). Skvelú atmosféru dodalo podujatiu viac ako 10 000 divákov, ktorí vítali bežcov v cieli a lemovali celú trať. "Od začiatku sa bežalo rýchlo a môj organizmus na takéto tempo zareagoval pozitívne aj v záverečnom finiši,“ skonštatovala v cieli Kibetová, štvrtá na MS v Osake v behu na 5000 m.

Výsledky:

Muži (10 km): 1 Edwin Soi (Keňa) 28:50 min, 2. Awash Fikadu Habtamu (Et.) 28:54, 3. Paul Kimaiyo Kimugul (Keňa) 29:04, 4. Sergej Lebiď (Ukr.) 29:08, 5. Mubarak Hassan Shami (Katar) 29:18, 6. Mokhtar Benhari (Fr.) 29:30, 7. Wilson Businei (Uganda) 29:47, 8. Cosimo Caliandro (Tal.) 29:53.

Ženy (5 km): 1. Silvia Kibetová (Keňa) 16:01 min, 2. Emest Etea Bedadová (Et.) 16:05, 3. Anikó Kálovicsová (Maď.) 16:08, 4. Catherine Kiruiová (Keňa) 16:11, 5. Sonja Romanová (Slovin.) 16:16, 6. Tatiana Holovčenková (Ukr.) 16:19.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Prestížny Silvestrovský beh v Bolzane pre Soia z Kene