Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Prešovu sa ušiel Dunkerque

Sportnet|11. okt 2006 o 00:00

VIEDEŇ - Hádzanári Tatrana Prešov sa v 3. kole Pohára EHF stretnú s francúzskym tímom Dunkerque HB Grand Littoral. Rozhodol o tom včerajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Šarišania figurovali medzi nenasadenými tímami. Prvý ...

VIEDEŇ - Hádzanári Tatrana Prešov sa v 3. kole Pohára EHF stretnú s francúzskym tímom Dunkerque HB Grand Littoral. Rozhodol o tom včerajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Šarišania figurovali medzi nenasadenými tímami. Prvý zápas odohrajú Prešovčania vo Francúzsku (4. alebo 5. novembra), odveta je na programe o týždeň neskôr v Prešove. Slovenský vicemajster v 2. kole Pohára EHF vyradil srbský tím Jugopetrol Železničar Niš.

Prešovský tréner Roman Lamač sa tešil najmä z toho, že sa vyhol ruskému Astrachanu. Dunkerque však považuje za náročného protivníka. "Bude to tvrdý oriešok, veď ide o tím z krajiny majstrov sveta. Francúzi sú technicky výborne vybavení a mimoriadne rýchli hádzanári. Budeme sa snažiť získať o našom súperovi čo najviac informácii a určite sa obrátime na Martina Vala, ktorý dobre pozná Dunkerque z pôsobenia vo francúzskej lige," povedal Lamač. (tasr)

Súvisiace články