Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí hádzanári zdolali Dunaferr o osem gólov

SITA|Publikované 15. nov 2009 o 19:32

Hádzanári Tatrana Prešov naplno využili domáce prostredie a v nedeľňajšom prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF mužov zvíťazili nad Dunaferrom SE 27:19.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov naplno využili domáce prostredie a v nedeľňajšom prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF mužov 2009/2010 zvíťazili nad Dunaferrom SE 27:19 (14:10).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka nadviazali na septembrové víťazstvo (32:31) nad týmto súperom z najvyššej maďarskej súťaže a vypracovali si veľmi nádejnú východiskovú pozíciu na postup do osemfinále tejto európskej pohárovej súťaže. Odveta na palubovke v Dunaújvárosi je na programe na budúcu nedeľu 22. 11. 2009 o 18.30 h.

V Tatran handball aréne bol úvod v réžii Prešovčanov, ktorí sa v priebehu I. polčasu dostali do sedemgólového vedenia (11:4).

Hosťom sa však do prestávky podarilo znížiť manko na štyri góly (10:14). Slovenský šampión však zvládol aj vstup do druhého dejstva, keď v rozpätí šiestich minút zvýšil zo 16:12 na 19:12.

Dunaferru sa nedarilo výrazne zmeniť vývoj duelu, a tak napokon si zo Šariša odváža pri svojom tohtosezónnom premiérovom vystúpení na európskej scéne prehru 19:27.

Tatran Prešov (SR) - Dunaferr SE Dunaújváros (Maď.) 27:19 (14:10)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Popčák - Marušák, T. Mažár 2, Huňady 3, Michal Urban, Géci, Kristopans, Radčenko 2, Tumidalský 5, Mikéci 1, Antl 11/5, T. Straňovský 2, Dudáš 1.

Najviac gólov za Dunaferr: K. Nagy 5, Kopčo 3.

Pok. hody: 5/5 - 2/1, vylúčení: 4 - 5, ČK: Tumidalský (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Jaškins a Žabko (obaja Lot.), 1000 divákov.

Po zápase:

Rastislav Trtík (tréner Prešova): "Som rád, že sme splnili to, čo sme chceli. Na druhej strane nás nezvyčajne veľa nepremenených šancí stálo ešte lepší výsledok. Zásluhu na tom má brankár Dunaferru Mikler. Bol to zaujímavý zápas s množstvom nevyužitých príležitostí aj vďaka dobrým obranám a gólmanom oboch družstiev. Máme za sebou len prvý polčas boja o

Vilmos Imre (tréner Dunaferru): "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. V ofenzíve sme nesplnili to, čo sme si predsavzali. Devätnásť gólov je málo. Tatran mal dobrú agresívnu defenzívu s výborne chytajúcim Krupom. My sme spravili veľa technických chýb, ale to nás neospravedlňuje. Skúsení hráči nezahrali v útoku podľa očakávania. Ich výkony dnes a v poslednom období aj v ligovej súťaži išli dole. V odvete chceme vyhrať, ale na postup musíme zahrať oveľa lepšie a potrebovali by sme aj nových hráčov.“