Prešovskí hádzanári neuspeli v Bielorusku

SITA|8. dec 2012 o 15:56

Slovenský šampión prehral v SEHA League s Meškovom Brest 29:34.

BREST. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili tohtoročné účinkovanie v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" prehrou, keď v sobotňajšom zápase 2. ročníka súťaže podľahli na palubovke bieloruského tímu Meškov Brest 29:34 (13:13).

Úvod bol vyrovnaný, ale Tatran na konci prvej štvrťhodiny odskočil na rozdiel troch gólov (6:3).

Domáce družstvo v závere I. polčasu otočilo skóre mierne vo svoj prospech (11:10, 12:11, 13:12), ale posledné slovo pred prestávkou mal prešovský krídelník Antl, ktorý vyrovnal na 13:13.

Radčenko poslal Šarišanov po zmene strán poslednýkrát do vedenia (14:13), potom už mali viac z hry hráči Brestu, ktorí získali trojgólový náskok.

Najlepší strelec Tatrana Antl znížil v 46. min na 24:25, ale o chvíľu neskôr bolo 28:24 pre domácich. Tí už potom s prehľadom doviedli duel do víťazného konca.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš majú po jedenástich zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 6 výhier - 5 prehier a v tabuľke klesli so ziskom 18 bodov na 6. miesto.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví až po dvojmesačnej prestávke začiatkom februára, keď by mal absolvovať dohrávku 11. kola proti čiernohorskému tímu Lovčen Cetinje.

Meškov Brest (Biel.) - Tatran Prešov (SR) 34:29 (13:13)

Najviac gólov: Karačič 5, Atajevas, H. Knudsen a Vukič po 4 – Antl 9/3, Rábek 6, Guzy 5

pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 4 - 4