Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešov zle začal, končí na čele

Sportnet|Publikované 2. apr 2006 o 22:00

PREŠOV - Muži Tatrana Prešov už štvrtú sezónu po sebe tvrdia muziku v slovenskej hádzanárskej spoločnosti. Za ten čas vyhrali tri tituly, stali sa vicemajstrami Slovenska, medzitým vyhrali aj česko-slovenskú HIL. Hrali osemfinále Ligy majstrov i Pohára

Ruslanovi Pokotylovi (s loptou) ani Viktor Szapu, ani Alexander Ivanov nezabránili v streľbe. Z posledného extraligového kola základnej časti hádzanárov Tatran Prešov - Nové Zámky 27:22. Pokotylo dal päť gólov domácich. FOTO PRE SME - VIKTOR ZAMBORSKÝ

PREŠOV - Muži Tatrana Prešov už štvrtú sezónu po sebe tvrdia muziku v slovenskej hádzanárskej spoločnosti. Za ten čas vyhrali tri tituly, stali sa vicemajstrami Slovenska, medzitým vyhrali aj česko-slovenskú HIL. Hrali osemfinále Ligy majstrov i Pohára víťazov pohárov. A dosiahli aj niektoré ďalšie úspechy. Ten posledný, o ktorý sa postarali v sobotu, je preto len čiastkovým, pretože víťazstvo v základnej časti extraligy považovali všetci ich priaznivci už v predstihu za samozrejmosť.

Aj keď krátke obhliadnutie sa za spomínaným obdobím, očami druhého najstaršieho Prešovčana Róberta Kravčáka, chtiac-nechtiac, prinieslo spomienky na nevydarenú premiéru tohto ročníka. V nej Tatranci podľahli 10. septembra 2005 v domácom prostredí Košiciam. "Áno, bola to poriadna blamáž, no myslím si, že dnes si na ňu už málokto spomenie. To preto, lebo odvtedy sme dokázali u susedov dvakrát vyhrať a najmä posledné víťazstvo doma, o osemnásť gólov, vojde do histórie".

Skúsený hádzanár, bojovník na pohľadanie, ale ostáva pri zemi. Uvedomuje si, že súťaž sa prakticky začína odznova. "Chlieb sa bude lámať až o tri týždne, keď štartuje semifinálová séria. Je dobré, že si budeme môcť dopriať trochu oddychu. Máme za sebou náročné mesiace. Určitý čas sme absolvovali vyčerpávajúci cyklus sobota, streda, sobota, keď k ligovým povinnostiam pribudli európske pohárové. Nie vždy boli naše výkony oslňujúce, no sme predovšetkým výborný kolektív a v tom bola a je naša najväčšia sila," hodnotí základnú časť hráč s nulou na konte strelených gólov.

Táto zaujímavá štatistika má svoje logické vysvetlenie. Onedlho tridsiatnik (29. 7. 1976) R. Kravčák je typický obranár, o ktorom sa tréner Šulc vyjadril, že je momentálne v defenzíve zeleno-bielych nenahraditeľný. A to dokonca odnedávna kombinuje hádzanú s civilným povolaním. "Či skončím po tejto sezóne s aktívnou činnosťou? Ak by to šlo a zo strany Tatrana by bol záujem, rád by som ešte pokračoval," preradil na záver prešovský odchovanec, ktorého spoluhráči prezývajú Teťo.

Dvojice play off

Štvrťfinále - streda 5. apríla: Topoľčany - Košice, Nové Zámky - ŠKP Bratislava.

Hrá sa na 2 víťazné zápasy, odvety u súpera sú na programe v sobotu 8. apríla. Prípadný tretí zápas sa hrá na palubovke vyššie postaveného tímu (Košice, ŠKP) v nedeľu 9. apríla. Prešov a Považská Bystrica postúpili priamo do semifinále.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.