Prešov v šlágri maďarskej ligy prehral s Veszprémom

SITA|26. sep 2009 o 20:34

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v sobotu na domácej palubovke v Budapest Bank lige a prišli o doterajšiu neporazenosť v najvyššej maďarskej súťaži.

PREŠOV.

Slovenský majster nestačil v šlágri 6. kola na úradujúceho maďarského MKB Veszprém KC a prehral s ním 31:36 (14:17). Zverencom trénera Rastislava Trtíka tak ostalo v tabuľke 9 bodov za 4 výhry, 1 remízu a 1 prehru.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej o Pohár priateľstva.

Tatran Prešov - MKB Veszprém KC 31:36 (14:17)

Najviac gólov: Antl 11/3, Radčenko a T. Mažár po 6 - Vujin 8/4, Sesum 5. Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Bonifert a Oláh (obaja Maď.), 1200 divákov.

Prešov držal krok s favorizovaným Veszprémom do 18. minúty prvého polčasu, keď dokonca viedol o dva góly. Potom sa presadili skúsení hostia, ktorí prebrali kontrolu nad zápasom a udržali si svoj náskok až do víťazného konca.