Prešov v SEHA League so záhrebským skalpom

SITA|17. dec 2011 o 20:21

Hádzanári Tatrana Prešov sa v sobotňajšom stretnutí 14. kola nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" postarali o veľké prekvapenie

PREŠOV. , keď vo svojej Mestskej hale zdolali chorvátskeho lídra tabuľky RK Croatia Osiguranje Záhreb 32:31 (16:18).

Vo vyrovnanom stretnutí držali domáci krok s favorizovanými Chorvátmi, ktorí však boli väčšinu času v miernom vedení. V polčasovej prestávke mali hráči Croatie dvojgólový náskok (18:16), ale po zmene strán Šarišania zabojovali. V prvej štvrťhodine zlikvidovali manko a potom sa aj ujali vedenia. Keď Prešovčania zvýšili v 54. min na 29:27, záhrebský kouč si zobral oddychový čas. V dramatickom závere rozhodol Dainis Krištopans, ktorý v poslednej sekunde prestrelil obranu hostí a účastníkovi Ligy majstrov pripravil prvú prehru v SEHA

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš si na konto pripísali ôsmu výhru, po trinástich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a štyri prehry. V neúplnej tabuľke zostávajú na 4. mieste.

Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie v SEHA League predstaví až po reprezentačnej prestávke vo februári budúceho roka.

Výsledok - sobota - SEHA League - 14. kolo:

Tatran Prešov - RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chorv.) 32:31 (16:18)

Najviac gólov: Krištopans 13, Antl 9/3, Kopčo 4 - Horvat 7/3, Kopljar 5, J. Valčič, T. Valčič a Balič po 4, pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 2 - 3, 3755 divákov