Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešov v kontakte s Antlom, nad Pekárom visí otáznik

SITA|Publikované 10. jún 2009 o 11:52

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili sezónu 2008/2009 týždenným regeneračno-rehabilitačným pobytom na chorvátskom ostrove Krk.

PREŠOV. Vedenie klubu po diplomatickom úspechu v podobe zabezpečenia účasti mužstva v najvyššej maďarskej súťaži (k podpisu zmluvy by malo prísť v najbližších dňoch) už pracuje na posilnení kádra. O príchode Lotyša Dajnisa Kristopansa a odchode pravého krídelníka Vlastimila Fuňaka sa vie už dávnejšie. Tatranu bude dlhšie chýbať aj ľavý krídelník Radoslav Kozlov, ktorý sa zotavuje z ťažkých zranení po páde z výšky. Náhradou za neho by mohol byť bývalý reprezentant SR Radoslav Antl zo švajčiarskeho klubu ZMC Amicitia Zürich. "Pravdou je, že sme s ním v kontakte. Aj to, že by sa rád vrátil do Tatrana. Definitíva však ešte nepadla. Na niektorých podmienkach prípadnej zmluvy sa ešte musíme dohodnúť. Antl je však jedným z horúcich kandidátov na náš dres," potvrdil pre Korzár majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar snahu angažovať bývalého hráča Tatrana. Okrem Antla uvažovali predstavitelia slovenského šampióna aj o českom mladíkovi Jakubovi Hrstkovi z HC Gumárny Zubří a v tejto súvislosti sa spomínal aj Viktor Szapu z HC Štart Nové Zámky.

Chmeliar zároveň prezradil, že zo súčasného mužstva je ešte otvorené ďalšie pôsobenie spojky Radovana Pekára. "Nad ním visí jediný otáznik. Nebudem to už tajiť, pravda je taká, že Rado chce s hádzanou skončiť. Podotýkam, nie odísť do iného klubu, ale ukončiť aktívnu činnosť. Pokiaľ sa rozhodne skončiť, aj za Pekára máme v talóne náhradu. Rado je výborný hráč, avšak hádzanára minimálne jeho parametrov máme pre každý prípad poisteného. Prezradím zatiaľ len to, že nie je zo slovenskej hádzanárskej scény," opísal pre Korzár šéf klubu aktuálnu situáciu ohľadom jednej z hlavných opôr majstrovského tímu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.