Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešov nastúpi bez trénera Šulca

Sportnet|Publikované 19. máj 2006 o 22:00

BRATISLAVA - František Šulc finálovú sériu hádzanárskej Extraligy mužov na lavičke Tatrana Prešov nedokoučuje. Na víkendové pokračovanie do Považskej Bystrice (stav na zápasy je 1:1) majiteľ šarišského klubu Miloslav Chmeliar určil za trénera doterajšieh

Miloslav Krahulík sa prediera obranou Prešova. Zastaviť sa ho snaží Mikola Kovalenko, vpravo domáci Róbert Kravčák. Z druhého finálového súboja hádzanárskej Extraligy mužov Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 28:32. FOTO PRE SME - VIKTOR ZAMBORSKÝ

BRATISLAVA - František Šulc finálovú sériu hádzanárskej Extraligy mužov na lavičke Tatrana Prešov nedokoučuje. Na víkendové pokračovanie do Považskej Bystrice (stav na zápasy je 1:1) majiteľ šarišského klubu Miloslav Chmeliar určil za trénera doterajšieho asistenta Jurija Žuravľova. Šulc si musel vypísať dovolenku. "Darmo mi voláte. Aj tak vám nič nepoviem. Až po konci finálovej série," reagoval sklamaný 55-ročný skúsený tréner, ktorý má s klubom platnú zmluvu aj na budúci rok. Na Považie tentoraz pocestuje len ako divák.

Pre ukrajinského trénera Jurija Žuravľova to nie je nová situácia. Už vlani "zaskakoval" za odvolaného Petra Hatalčíka a s Prešovom dokázal obhájiť titul. Práve na palubovke Považskej Bystrice pečatili Šarišania slovenské prvenstvo po výhre 3:1 na zápasy. No kým v minulej sezóne začínal v 10. kole, teraz sa tak deje tesne pred jej vyvrcholením. "Je to úplne iná situácia. Priznám sa, nečakal som ju, hoci napätie v klube v posledných dňoch stúpalo. Na rannom tréningu sme si s hráčmi najprv o všetkom podebatovali. Dúfam, že sa atmosféra upokojí a na Považí aspoň raz vyhráme. Aby sme sa na rozhodujúci piaty zápas mohli vrátiť opäť do Prešova," želá si Žuravľov.

V tábore Považskej Bystrice bol počas týždňa oveľa väčší pokoj. Domáci vedia, že dve domáce víťazstvá im po dvojročnej prestávke môžu pomôcť na návrat na slovenský trón. "Nálada v tíme je po víťazstve v Prešove a pred domácim dvojzápasom vynikajúca. Šance na zisk titulu vidím pol na pol. Fanúšikovia sa môžu opäť tešiť na hodnotný zážitok. Východniari sú odolní, zrejme sa nezľaknú atmosféry v našej hale, a tak budeme musieť dať do hry znova všetko svoje umenie a obrovské bojové srdce," tvrdí český brankár MŠK Rostislav Baďura. Tridsaťjedenročný rodák z Havířova siaha po treťom slovenskom titule, s Považanmi oslavoval už v rokoch 2001 a 2002.

Rovnako ako v Prešove aj v Považskej Bystrice umožnil klub divákom vstup zadarmo. "Lístky sa hneď rozobrali. Malo by byť plno až pod strechu. Dúfam, že aj diváci nám pomôžu splniť cieľ, ktorým je získať titul. Už nie sme od neho ďaleko, stačí nám doma oba zápasy vyhrať. Prešovskú situáciu komentovať nebudem, my sa sústreďujeme len na seba," vraví prezident MŠK Považská Bystrica Dušan Tonkovič. (rh, jm)

Program finálovej sérieDnes i zajtra o 17.30 h: MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov - stav série 1:1. Prípadný piaty zápas - streda 24. mája o 18.00 h: Prešov - Pov. Bystrica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.