Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Prešov hrá v Bukurešti o nádej

Sportnet|Publikované 15. okt 2005 o 00:00

PREŠOV - Hádzanárov Tatrana Prešov čaká dnes o 18.00 h tretie vystúpenie v F-skupine Ligy majstrov. Po dvoch zápasoch je vlaňajší osemfinalista najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže na dne tabuľky bez straty bodu. Dnešný duel na palubovke Dinama ...

PREŠOV - Hádzanárov Tatrana Prešov čaká dnes o 18.00 h tretie vystúpenie v F-skupine Ligy majstrov. Po dvoch zápasoch je vlaňajší osemfinalista najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže na dne tabuľky bez straty bodu. Dnešný duel na palubovke Dinama Bukurešť napovie, či sú ambície Prešovčanov udržať sa v pohárovej Európe reálne.

"Tretie miesto v skupine zaručuje účasť v 3. kole Pohára víťazov pohárov. Španielsky Ciudad Real a maďarský Veszprém sú reálne nad naše sily, pre nás bude úspechom už tretie miesto v skupine," tvrdí prezident Tatrana Miloslav Chmeliar.

Pred začiatkom bojov v skupinách sa čakalo, že Prešov bude po dvoch kolách bez bodu, no sklamaním je výška prehier Šulcovho tímu. Dvanásťgólový domáci debakel doma s Veszprémom a pätnásťgólový so Ciudadom Real sú chabými výsledkami slovenského majstra.

Ani Rumuni ešte žiadny bod nezískali, no majú lepšie skóre. Práve ono by pri rovnosti bodov rozhodovalo o poradí na 3. mieste, a tak bude dôležitý každý gól.

"Našou úlohou bude predstaviť sa výrazne zlepšenou obranou. Chceme sa domov vrátiť s takým skóre, ktoré nám pred odvetou ponechá šancu hrať v PVP," povedal pre TASR už z Bukurešti po 16-hodinovej ceste autobusom tréner Prešovčanov František Šulc. Rumunského súpera zaradil na hranicu prvej dvadsiatky európskych klubov.

"Majú bohatú tradíciu, no v Rumunsku je situácia rovnaká ako u nás - čo sa naučí trochu behať po palubovke, hneď odchádza do zahraničia," dodal. Dejiskom zápasu nebude hlavné mesto Rumunska, ale neďaleké Buzau, kde hráva Dinamo svoje zápasy.

Liga majstrov

F - skupina - 3. kolo - dnes o 16.15 h: MBK Veszprém - Ciudad Real, o 18.00 h: Dinamo-Baumit Bukurešť - Tatran Prešov.

1. Veszprém 2 2 72:50 4
2. Ciudad Real 2 2 68:48 4
3. Bukurešť 2 0 0 2 51:66
4. Prešov 2 0 0 2 47:74

(rh)

Súvisiace články