Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Premožitelia Slovákov v skupine s Dánmi, Nórmi a Angolou

TASR|14. júl 2006 o 18:06

Berlín 14. júla (TASR) - Premožitelia slovenských hádzanárov v júnovom play off o postup na majstrovstvá sveta 2007 Maďari sa na svetovom šampionáte v ...

Berlín 14. júla (TASR) - Premožitelia slovenských hádzanárov v júnovom play off o postup na majstrovstvá sveta 2007 Maďari sa na svetovom šampionáte v Nemecku predstavia v E-skupine v spoločnosti Dánska, Nórska a Angoly.

Maďari sa na "šampionát storočia", ktorý budú 19. januára až 4. februára hostiť mestá Berlín, Kiel, Brémy, Magdeburg, Halle, Wetzlar a Stuttgart, prebojovali po dvoch víťazstvách (33:24 a 32:28) nad zverencami trénera Petra Hatalčíka, pričom o svojej účasti na MS prakticky rozhodli už po prvom zápase v Považskej Bystrici, ktorý vyhrali o deväť gólov.

Úradujúci majstri sveta Španieli budú mať do činenia s Čechmi, Egypťanmi a Katarčanmi. Majstri Európy Francúzi majú v skupine Island, Ukrajinu a outsidera Austráliu. Na vrcholnom podujatí opäť nechýba exotický severský účastník Grónsko, ktorý sa do Nemecka prebojoval ako tretí tím panamerickej kvalifikácie.

Z každej zo šiestich štvorčlenných skupín postúpia do ďalších bojov o medailovú sadu prvé dva tímy, tretie a štvrté družstvá základných skupín budú hrať o Prezidentský pohár.

Zloženie skupín MS 2007 mužov:

A-skupina: Tunisko, Slovinsko, Kuvajt, Grónsko

B-skupina: Francúzsko, Island, Ukrajina, Austrália

C-skupina: Nemecko, Poľsko, Brazília, Argentína

D-skupina: Španielsko, ČR, Egypt, Katar

E-skupina: Dánsko, Nórsko, Maďarsko, Angola

F-skupina: Chorvátsko, Rusko, Maroko, Kórejská republika

br vb

Súvisiace články