Futbalisti Arsenalu.
Futbalisti Arsenalu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2021 o 23:40

Jediný gól strelil Emil Smith-Rowe.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu zvíťazili v zápase 36. kola anglickej Premier League nad Chelsea najtesnejším rozdielom 1:0.

Londýnske derby rozhodla kuriózna situácia zo 16. minúty. Jorginho poslal "malú domov", no nevšimol si, že brankár Kepa Arrizabalaga stál vedľa brány.

Španiel síce dokázal s námahou zabrániť vlastnému gólu, ale akcia pokračovala a hosťujúci Emil Smith-Rowe stelil víťazný gól.

Domáci sa v závere snažili vyrovnať, no mali aj obrovskú smolu.

V 90. minúte hlavičkoval do brvna Kurt Zouma a z následnej dorážky trafil rovnako do konštrukcie brány aj jeho francúzsky krajan Olivier Giroud.

Arsenal sa vďaka zisku troch bodov posunul na ôsme miesto tabuľky a vôbec prvýkrát od sezóny 2003/2004 zdolal Chelsea v oboch ligových dueloch.