Brentford sa teší z gólu, ilustračná fotografia.
Brentford sa teší z gólu, ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. máj 2021 o 15:40 (aktualizované 22. máj 2021 o 22:25)

Finále baráže o účasť v Premier League sa odohrá vo Wembley.

LONDÝN. Anglický futbalový klub Bournemouth sa do anglickej Premier League nevráti. V baráži o postup do najvyššej súťaže končí v semifinále. Vyradil ho Brentford.

Futbalisti Bournemouthu vyhrali domáci zápas 1:0 a dostali sa do vedenia aj v odvete, keď sa v 6. minúte presadil Danjuma.

O desať minút sa však hosťom všetko zrútilo. Najskôr vyrovnal Toney z pokutového kopu a keď videl v 28. minúte hosťujúci Mepham červenú kartu, Bournemouth stratil vývoj zápasu z rúk.

Brentford dvomi gólmi v druhom polčase rozhodol o postupe do finále baráže, ktoré sa odohrá vo Wembley.

Jeho súperom bude jeden z dvojice Swansea City. Klub z Walesu remizoval doma v odvete s Barnsley 1:1, čo mu po víťazstve 1:0 v prvom zápase stačilo na postup.