Kluby Premier League ohlásili bojkot sociálnych sietí

David McGoldrick (vľavo)
David McGoldrick (vľavo) (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|25. apr 2021 o 10:27

Chcú poukázať na urážky, rasizmus a diskrimináciu.

BRATISLAVA. Kluby anglickej Premier League, prvej anglickej ligy League One či ženské kluby vo Women´s Super League ohlásili štvordňový bojkot sociálnych sietí. Prostredníctvom neho chcú poukázať na boj s diskrimináciou, rasizmom a šírením hejtu. 

„Tento bojkot vyjadruje náš spoločný hnev. Sociálne siete sú dnes bohužiaľ regulárnym priestorom na urážanie a diskrimináciu,“ uviedol pre BBC šéf antidisktiminačnej nadácie Kick it Out.

Bojkot podporilo viacero hráčov medzi nimi aj David McGoldrick zo Sheffieldu United, ktorého vlani rasovo urážali fanúšikovia na sociálnych sieťach po tom, čo strelil gól proti Chelsea.

„Je najvyšší čas, aby to vymizlo. Čelilo tomu veľa hráčov vrátane mňa. Niečo sa musí zmeniť je príliš jednoduché urážať a nadávať hráčom,“ uviedol pre BBC McGoldrick.

Ku klubom sa pripojí aj Anglická futbalová asociácia. Bojkot sociálnych sietí začína 30. apríla a potrvá štyri dni počas, ktorých nik z klubov nepridá na Facebooku, Instagrame a Twitteri žiadny nový status. 

Miloslav Šebela
Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.
Nachádzate sa tu: