Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. apr 2021 o 15:44 (aktualizované 17. apr 2021 o 23:20)

Oslabený West Ham tuho vzdoroval.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United získali v sobotu dôležité body v boji o záchranu v anglickej Premier League.

V dueli 32. kola vyhrali nad štvrtým tímom tabuľky West Hamom United 3:2. V bránke domácich stál slovenský reprezentant Martin Dúbravka.

Posledný tím tabuľky Sheffield United prehral na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 0:1 a šesť kôl pred koncom definitívne stratil šancu zachrániť sa v Premier League.

Newcastle si pred prestávkou vybudoval dvojgólový náskok, hostia navyše po prvom inkasovanom zásahu prišli aj o vylúčeného Craiga Dawsona.

Napriek oslabeniu o jedného hráča dokázal West Ham v priebehu siedmich minút druhého polčasu vyrovnať, no o cennom triumfe domácich rozhodol v 83. minúte hlavou po centri z ľavej strany striedajúci Joseph Willock.

Newcastle poskočil v tabuľke z 18. na priebežné 15. miesto. Štvrtý West Ham nevyužil šancu dostať sa v priebežnej tabuľke pred tretí Leicester.

Dúbravka dostal podľa portálu SofaScore hodnotenie 6,8. V zápase si pripísal štyri zákroky a presnosť jeho prihrávok bola 68 percent.

(Autor: SofaScore)

Premier League - 32.kolo:

Newcastle United - West Ham United 3:2 (2:0)

Góly: 36. Diop (vlastný), 41. Joelinton, 83. Willock - 73. Diop, 80. Lingard (z 11m)

ČK: 36. Dawson (West Ham) po druhej ŽK