Bitku o severný Londýn vyhral Arsenal. Zápas otočil troma gólmi za 21 minút

Pierre-Emerick Aubameyang oslavuje svoj gól tradičným saltom.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavuje svoj gól tradičným saltom. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. dec 2018 o 15:33

Liverpool zdolal Everton gólom z 90. minúty.

LONDÝN. Bitka o západný Londýn sa skončila triumfom FC Chelsea.

Favorit zdolal v nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 Fulham 2:0.

O jeho góly sa postarali Pedro Rodríguez a Ruben Loftus-Cheek.

Chelsea zabrala naplno po dvoch dueloch a dostala sa priebežne na tretie miesto.

Nováčik z Fulhamu je na chvoste súťaže.

Premier League: Chelsea - Fulham: fotogaléria

2.12.2018

Šesť gólov v severolondýnskom derby

V severolondýnskom derby videli diváci šesť gólov a dva obraty. Prvý polčas sa skončil 2:1 v prospech Tottenhamu, keď na premenenú penaltu Pierra-Emericka Aubameyanga odpovedali po priamom kope hlavou Eric Dier a taktiež z pokutového kopu Harry Kane.

Lenže po prestávke prišla smršť Arsenalu. Druhýkrát sa presadil Aubameyang, víťazný gól dal presnou strelou pod brvno spoza šestnástky Lacazette.

O dve minúty na to ušiel hosťujúcej obrane Lucas Torreira a nezaváhal.

Merseyside derby rozhodla 90. minúta

Deň tradičných historických súbojov zavŕšil duel rivalov z metropolitného grófstva Merseyside medzi Liverpoolom a Evertonom, v ktorom si diváci museli počkať na gól až do šiestej minúty nadstaveného času.

Vtedy brankár Evertonu Jordan Pickford nepostrážil loptu padajúcu oblúčikom na brvno a tá sa odrazila rovno pred voľného striedajúceho Divocka Origiho.

Belgičan hlavičkou rozjasal červenú časť Liverpoolu.

Divock Origi strieľa hlavou víťazný gól Liverpoolu.
Divock Origi strieľa hlavou víťazný gól Liverpoolu. (Autor: TASR/AP)

Premier League 2018/2019 - 14. kolo (nedeľa):

Chelsea - Fulham 2:0 (1:0)
Góly: 4. Pedro, 82. Loftus-Cheek

Arsenal Londýn - Tottenham 4:2 (1:2 )
Góly: 10. a 56. Aubameyang (prvý z pok. kopu), 74. Lacazette, 77. Torreira - 30. Dier, 34. Kane (z pok. kopu), ČK: 85. Vertonghen (Tottenham) po druhej ŽK

Liverpool - Everton 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Origi

Domov»Futbal»Anglicko»Bitku o severný Londýn vyhral Arsenal. Zápas otočil troma gólmi za 21 minút