V šlágri padlo sedem gólov, Liverpool porazil Manchester City

Liverpool pripravil prvú prehru Manchestru City.
Liverpool pripravil prvú prehru Manchestru City. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. jan 2018 o 16:54

V prvom nedeľňajšom zápase prehral Arsenal Londýn na ihrisku Bournemouthu 1:2.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šlágri 23. kola anglickej ligy doma nad Manchestrom City 4:3. Liverpool o svojom víťazstve rozhodol v druhom polčase. Hostia tak prišli o 22-zápasovú sériu bez prehry v Premier League.

Skóre otvoril Oxlade-Chamberlain v 10. minúte, hostia však do polčasu vyrovnali. V tom druhom strelili domáci v priebehu deviatich minút tri góly a rozhodli šláger pre seba.

Hostia však v závere dvomi gólmi zápas zdramatizovali. City aj napriek prehre kraľuje Premier League so ziskom 62 bodov, Liverpool sa po výhre posunul na tretie miesto, na konte má 47 bodov.

V prvom nedeľňajšom zápase prehral Arsenal Londýn na ihrisku Bournemouthu 1:2. Londýnčania sa po bezgólovom polčase ujali vedenia v 52. minúte zásluhou Bellerina, ale domáci otočili výsledok vďaka gólom Wilsona a Ibeho.

Bournemouth sa po víťazstve posunul v tabuľke na 13. miesto, Arsenalu patrí 6. pozícia.

Premier League - výsledok:

FC Bournemouth - Arsenal Londýn 2:1 (0:0)
Góly:
70. Wilson, 74. Ibe - 52. Bellerin

FC Liverpool - Manchester City 4:3 (1:1)
Góly:
10. Oxlade-Chamberlain, 60. Firmino, 62. Mané, 68. Salah - 41. Sané, 84. Silva, 90+1. Gündogan

Domov»Futbal»Anglicko»V šlágri padlo sedem gólov, Liverpool porazil Manchester City