Tradičné britské derby góly neprinieslo.
Tradičné britské derby góly neprinieslo. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. apr 2018 o 15:44

Pozrite si sumár výsledkov zápasov anglickej Premier League 2017/2018.

LIVERPOOL. Futbalisti Manchestru City prehrali v sobotnom šlágri 33. kola Premier League s mestským rivalom United 2:3, hoci po prvom polčase viedli dvojgólovým rozdielom.

Zatiaľ tak nespečatili zisk majstrovského titulu, ďalšiu šancu budú mať počas nasledujúceho víkendu.

Slovenský brankár v službách Newcastle United Martin Dúbravka pomohol k víťazstvu svojho tímu 2:1 na ihrisku Leicesteru. O štvrté čisté konto v Premier League ho pripravil až v 84. minúte zápasu Jamie Vardy.

Tím z Newcastle sa vďaka tretiemu víťazstvu z uplynulých piatich zápasov posunul z dvanástej na priebežnú desiatku priečku pred Bournemouth a Watford.

Futbalisti Evertonu remizovali s mestským rivalom FC Liverpool 0:0. Po stredajšom presvedčivom víťazstve 3:0 nad Manchestrom City v Lige majstrov čakala na hostí ďalšia výzva v podobe 231. liverpoolského "Merseyside" derby.

Rozbehnutí zverenci Jürgena Kloppa však ani v druhom tohtosezónnom vzájomnom meraní síl s Evertonom nedokázali získať všetky tri body, keď na ihrisku Evertonu neskórovali.

Bola to 73. remíza v tradičnom derby, FC Liverpool má na konte 92 a Everton 66 triumfov.

Tottenham sa triumfom 2:1 nad predposledným Stoke City bodovo dotiahol na tretí Liverpool, ktorý má o zápas viac.

Medzi strelcov sa opäť zapísal Harry Kane, ktorý stále nevzdáva boj o korunu kráľa strelcov a s 25 gólmi je na priebežnom druhom mieste za Salahom z FC Liverpool, ktorý skóroval 29-krát.

Prekvapenie sezóny z Burnley otočilo zápas vo Watforde a na šiestu priečku, ktorá zabezpečuje miestenku do predkola Európskej ligy, stráca len dva body. Aktuálne šiesty tím tabuľky Arsenal Londýn má však o zápas menej.

Góly:
29. Lossl (vlastný) - 33. Mounie, ČK: 74. Propper (Brighton)

Leicester City - Newcastle United 1:2 (0:1)
Góly:
84. Vardy - 18. Shelvey, 75. Perez

/M. Dúbravka odchytal za hostí celé stretnutie/

Stoke City - Tottenham Hotspurs 1:2 (0:0)
Góly:
57. Diouf - 52. Eriksen, 63. Kane

Watford - Burnley 1:2 (0:0)
Góly:
61. Pereyra - 71. Vokes, 73. Cork

West Bromwich Albion - Swansea 1:1 (0:0)
Góly:
54. Rodriguez - 75. Abraham

Manchester City - Manchester United 2:3 (2:0)
Góly:
25. Kompany, 30. Gündogan - 53. a 55. Pogba, 69. Smalling

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka vychytal ďalšie víťazstvo, Manchester United v mestskom derby otočil zápas