Son Heung-Min sa raduje zo svojho gólu.
Son Heung-Min sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. nov 2017 o 15:01

V nedeľu boli na programe dva veľké šlágre.

LONDÝN. V nedeľňajšom zápase jedenásteho kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazila doma majstrovská Chelsea Londýn nad Manchestrom United 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 55. minúte postaral španielsky útočník domácich Alvaro Morata.

Chelsea sa priblížila v ligovej tabuľke Manchestru United na jeden bod a s 22 bodmi zostala štvrtá. United je na druhom mieste s 23 bodmi.

Everton zdolal na domácom ihrisku Watford 3:2, keď v 92. minúte rozhodol z jedenástky Leighton Baines. Hostia dostali možnosť vyrovnať takisto z pokutového kopu, ale Tom Cleverley penaltu v jedenástej minúte nadstaveného času nepremenil.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil Tottenham nad Crystal Palace 1:0. Víťazný gól stretnutia strelil v 64. minúte domáci Son Heung-Min a domáci tak zostali na treťom mieste v ligovej tabuľke.

Hráči vedúceho Manchestru City vyhrali doma nad Arsenalom Londýn 3:1. Pre domácich to je deviate ligové víťazstvo v sérii, strelecky sa presadili Kevin de Bruyne, Sergio Agüero a Gabriel Jesus. V drese Arsenalu skóroval Alexandre Lacazette.

Domáci si ziskom ďalších troch bodov upevnili líderskú pozíciu v ligovej tabuľke, hostia klesli na priebežné šieste miesto.