Pre urážlivý chorál na hráča súpera sa zápas skončil predčasne

Roman Zozuľa
Roman Zozuľa (Autor: SITA/AP)
TASR|16. dec 2019 o 09:30

Incident sa odohral v druhej španielskej lige na pôde klubu Rayo Vallecano.

MADRID. Fanúšikovia futbalového klubu Rayo Vallecano majú na svedomí predčasné ukončenie nedeľného zápasu druhej španielskej ligy proti Albacete.

Dôvodom stopnutia duelu za stavu 0:0 už v prvom polčase boli pokriky z domáceho sektora na ukrajinského hráča hostí Romana Zozuľu, ktorého vo svojich choráloch spájali s nacizmom.

Zápas najskôr hlavný arbiter Jose Antonio Lopez stopol, neskôr sa s vedením oboch klubov a Španielskym futbalovým zväzom dohodol na predčasnom ukončení stretnutia.

"Z dôvodu opakovaných urážok a urážlivých chorálov, ku ktorým došlo v prvom polčase bol zápas nateraz odložený," informovalo vedenie Raya Vallecana na sociálnej sieti.

Podľa agentúry AFP kričali domáci fanúšikovia na Zozuľu "nacista". "Je to veľmi smutný večer pre náš klub a šport celkovo," uviedol vo vyhlásení Martin Presa, prezident Raya Vallecano.

Fanúšikovia Vallecana sú dlhodobo spájaní s ultra-ľavicovým politickým spektrom.

Tridsaťročného útočníka, ktorý v madridskom klube aj krátko pôsobil v roku 2017, už v tom čase napádali a spájali s krajne-pravicovými organizáciami na Ukrajine.

Z tohto dôvodu následne požiadal o okamžitý transfer a za Vallecano neodohral ani jediný duel.

Domov»Futbal»Španielsko»Pre urážlivý chorál na hráča súpera sa zápas skončil predčasne