Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Pražský Lev bude trénovať Fín Jalonen

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|10. okt 2013 o 10:11

Václav Sýkora požiadal o uvoľnenie z pozície hlavného trénera z rodinných dôvodov.

PRAHA. Český hokejový klub Lev Praha zmenil zloženie realizačného tímu, novým hlavným trénerom sa stal skúsený Fín Kari Jalonen. Jeho asistentmi budú doterajší hlavný kouč Václav Sýkora a Ivano Zanatta.

Jalonen podpísal zmluvu s HC Lev do konca sezóny 2013/2014.

"Václav Sýkora sa obrátil na vedenie klubu so žiadosťou o uvoľnenie z pozície hlavného trénera, k čomu ho viedli rodinné dôvody. Vedenie klubu sa jeho žiadosti rozhodlo vyhovieť, Václav Sýkora však naďalej ostáva s tímom, bude pokračovať v úlohe asistenta a bude pravou rukou Kariho Jalonena. Tento Fín má skúsenosti z KHL, kde viedol Torpedo Nižnij Novgorod, a v minulosti už s Václavom Sýkorom spolupracoval vo Fínsku," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ HC Lev Rašid Chabibulin.

Päťdesiattriročný Jalonen je rodák z Oulu, ako hráč pôsobil aj v NHL. Fínsko reprezentoval na šiestich majstrovstvách sveta.

Od roku 1998 sa dal na trénovanie, pracoval v TPS Turku, trikrát sa stal majstrom Fínska s Kärpätom Oulu a raz s IFK Helsinki. Od roku 2011 bol dva roky trénerom Nižného Novgorodu. Od sezóny 2014/2015 bude trénerom fínskej reprezentácie.

Súvisiace články