Pozrite si, aký nevídaný gól prispel k záchrane Slovákov medzi elitou

Talian Alexander Egger po kurióznom vlastnom góle.
Talian Alexander Egger po kurióznom vlastnom góle. (Autor: TASR)
Andrej Kuzmány|15. máj 2017 o 18:36

Taliani odolávali Dánom až do 58. minúty. Potom inkasovali dvakrát, z toho druhý gól si dali kuriózne vlastný.

BRATISLAVA. Pre Slovensko bol ich zápas nesmierne dôležitý. Ak by totiž Taliani porazili Dánov, Slováci by pre záchranu v elitnej kategórii museli bodovať so Švédskom alebo čakať na výsledok stretnutia Bieloruska s Nórskom.

Fanúšikovia Slovenska dlho tŕpli, pretože outsider z Talianska odolával až do 58. minúty duelu. Potom však Nichlas Hardt využil presilovú hru, čo znamenalo, že Taliani museli streliť aspoň dva góly, ak nechceli zostúpiť o úroveň nižšie.

Pri hre bez brankára si Taliani posúvali puk v obrannom pásme. Keď ho dostal Alexander Egger, pošmykol sa a puk z jeho hokejky kuriózne skončil v bráne.

Dánsko tak napokon zvíťazilo 2:0 a zabezpečilo Slovákom istotu zotrvania medzi najlepšou šestnástkou. Taliani sa o rok predstavia v nižšej kategórii.

Slovákov ešte v utorok od 12:15 čaká záverečný zápas základnej skupiny proti Švédsku, v ktorom už ale o nič nepôjde.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Pozrite si, aký nevídaný gól prispel k záchrane Slovákov medzi elitou