Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Považania za dve prehry s pokutou, Maťaš a Toms na predaj

TASR|Publikované 15. nov 2006 o 15:49

Považská Bystrica 15. novembra (TASR) - Hádzanárov slovenského majstra MŠK SIRS Považská Bystrica sa vedenie ich klubu rozhodlo pokutovať za výkony v ...

Považská Bystrica 15. novembra (TASR) - Hádzanárov slovenského majstra MŠK SIRS Považská Bystrica sa vedenie ich klubu rozhodlo pokutovať za výkony v uplynulých týždňoch v Lige majstrov i v domácej extralige. Na stretnutí riaditeľa klubu Dušana Tonkoviča, manažéra Jozefa Gálika s trénerom Martinom Liptákom a vedúcim družstva Petrom Valáškom sa zároveň rozhodlo, že bývalí členovia základnej zostavy Martin Maťaš a Martin Toms sú od stredy k dispozícii záujemcom z iných klubov.

Vedeniu sa nepozdávali najmä výkony z extraligového stretnutia v Sečovciach (24:27) a v Lige majstrov s Bosnou Sarajevo (29:31 doma a 28:39 vonku), cez ktoré pôvodne plánovali Považania postúpiť z tretej priečky v skupine do osemfinále Pohára víťazov pohárov. "Presnú výšku pokuty nemienime zverejňovať, no určite nie je symbolická a je porovnateľná s odmenou, ktorou sme chceli motivovať hráčov v prípade postupu do PVP (100.000 Sk)," informoval šéf klubu Tonkovič a pokračoval: "V najbližších týždňoch sa pokúsime získať do nášho družstva aj nové posily. Potrebujeme najmä pravé krídlo za Tomsa a uvažujeme aj nad brankárom. Obzerať sa budeme najmä po domácom trhu, hoci si uvedomujeme, že v tejto časti sezóny sa nám to nemusí podariť. Ak aj nikoho nezískame, zvyšku sezóny sa neobávam, lebo naši mladí hráči dokázali, že majú perspektívu."

Bývalú reprezentačnú spojku Maťaša už v októbri preradili do B-družstva a podľa vedenia v novembri nevyužil ani svoju druhú šancu na základnú zostavu. Po tom, čo ho tréner Lipták poslal v súboji s Hlohovcom predčasne do šatne, zaslal Maťaš šéfstvu výpoveď. Odpoveďou klubu bol dištanc do konca sezóny s tým, že v prípade záujmu iného klubu sú MŠK ochotné národného majstra Nórska, Švédska a Slovenska uvoľniť za odstupné vo výške 100.000 Sk.

Českého krídelníka Tomsa vedenie preradilo do béčka za údajný negatívny vplyv na kolektív a jeho prestup si Tonkovič a spol. vie predstaviť za odstupné vo výške 15.000 eur.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.