Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Považania sa potopili sami

Rastislav Hríbik|3. okt 2006 o 00:00

BRATISLAVA - "Už si začínam zvykať," odvetil šéf považskobystrickej hádzanej Dušan Tonkovič na otázku, či ho už prebolelo sklamanie zo sobotňajšej prehry slovenského majstra v A-skupine Ligy majstrov s Bosnou Sarajevo (29:31). Domáci MŠK to mal rozohraté

Darko Martinovič (vľavo) sa snaží nepustiť k lopte domáceho Václava Straku. Zo stretnutia hádzanárskej Ligy majstrov MŠK Považská Bystrica - Bosna Sarajevo 29:31. FOTO - ČTK

BRATISLAVA - "Už si začínam zvykať," odvetil šéf považskobystrickej hádzanej Dušan Tonkovič na otázku, či ho už prebolelo sklamanie zo sobotňajšej prehry slovenského majstra v A-skupine Ligy majstrov s Bosnou Sarajevo (29:31). Domáci MŠK to mal rozohraté výborne, no nepochopiteľný útlm v záverečných minútach zmaril všetko dovtedajšie úsilie Považanov. Ani siedmy pokus o prvé body v základnej skupine najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže sa trojnásobným slovenským šampiónom nevydaril.

"Bolí to veľmi, lebo Sarajevo bolo zdolateľné a prehru sme si zapríčinili sami. V závere sa hráči akoby báli poriadne vystreliť. Nič nás neospravedlňuje, zbabrali sme to. Také čosi sa nám jednoducho nemôže stať. Stačilo by mi aj víťazstvo o gól, ale s takouto prehrou sa ťažko vyrovnáva," pokračoval Tonkovič už vážnejším tónom.

Z organizačnej stránky robil, čo mohol. Pomohol vybaviť nový povrch palubovky, Európska hádzanárska federácia zasa zabezpečila STV signál pre priamy televízny prenos. Len hráči sa nepridali. "Bol to pre nás zápas roka a my sme v ňom pohoreli. Najsmutnejšie je, že nie silou súpera, ale vlastnými chybami. Keď sa nad tým zamyslím, pripomenulo mi to stredajšiu extraligovú predohrávku s Prešovom. To bol zápas ako cez kopirák," porovnával Tonkovič. S Tatranom prehrali Považania rovnakým rozdielom ako v sobotu so Sarajevom (29:31), keď rovnako nezvládli záverečné minúty. Sekať hlava-nehlava sa však prezident klubu nechystá. "Nejaké výstrahy voči hráčom však určite prídu. Najprv si to však celé musím premyslieť."

Tréner Martin Lipták aj napriek prehre zbrane neskladá, Považania odohrajú v A-skupine ešte päť zápasov. S bodmi z najbližších dvoch duelov však nepočíta ani Tonkovič. Už túto sobotu sa Považania predstavia na palubovke vlaňajšieho semifinalistu Ligy majstrov MBK Veszprém a ďalší víkend cestujú do španielskej Pamplony na súboj s finalistom súťaže Portlandom San Antonio. "Poteší ma, keď tie zápasy odohráme so cťou, no potom v Sarajeve by sme sa mali pokúsiť zabojovať o tretie miesto v skupine. Súper určite zdolateľný je."

Súvisiace články