Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Používa ich aj Murray. Cibulkovú krotia na kurte poznámky v zošite

Dominika Cibulková bojuje o účasť v Singapure. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|Publikované 12. okt 2016 o 16:25

Slovenka bojuje o účasť v Singapure, kam postúpi osem najlepších tenistiek sezóny.

V stredu boli súperkami na turnaji v Linzi, o mesiac sa budú zabávať na exhibícii Tennis Classic v Bratislave. Slovenská jednotka DOMINIKA CIBULKOVÁ zdolala v Rakúsku po výbornom výkone svoju švajčiarsku kamarátku Belindu Benčičovú 6:1, 6:2 a stále si udržiava šancu na účasť v záverečnom turnaji sezóny Masters.

Prvý zápas na turnaji v novom prostredí zvykne byť trochu opatrný, ale teraz ste hrali od úvodnej výmeny svoj agresívny tenis. Nebrzdí vás psychická záťaž z toho, že potrebujete získavať body?

"Zahrala som veľmi dobre. Necítila som žiadnu nervozitu. Od prvej do poslednej loptičky som bola maximálne koncentrovaná. Cením si to, lebo už je koniec sezóny, hlava je viac unavená ako telo. Belinde som nedala dýchať, stále som ju tlačila. Mala som správnu dĺžku úderov, nútila som ju k chybám."

Hovorili ste s Benčičovou aj o novembrovej exhibícii v Bratislave?

"Teraz nie, ale na turnajoch v Ázii sme sa o tom rozprávali. Je to skvelé dievča, veľmi sa teším na exhibíciu. Zahráme si poriadny zápas a potom sa s chalanmi zabavíme na kurte."

Pôvodne ste v Linzi ani nemali hrať. Komu vďačíte za voľnú kartu? Máte s organizátormi také dobré vzťahy?

"Práveže ani nie. Minulý rok sme tu mali konflikt. Moja manažérska firma sa dohodla s organizátormi, vymenili mi voľnú kartu s Rakúšankou Tamirou Paszekovou."

Ako vám v zápase pomáhajú poznámky, ktoré máte v zošite so sebou a v prestávke pri výmene strán si ich občas prečítate? Odkedy ich používate?

"Od začiatku roka. Spolupracujem s mentálnym koučom, mám tam zapísaných zopár múdrostí, čoho sa musím v zápase držať. Na kurte sa dostanem do emócií a aby som nestrácala koncentráciu, poznámky ma upozornia, na čo mám myslieť. Využívajú to viacerí tenisti - viem o Andym Murraym, aj Serena Williamsová to kedysi mala."

V ďalšom kole hráte s Nemkou Anikou Beckovou. Čo o nej viete?

"Raz som ju zdolala a bolo to práve tu v Linzi. Je to hráčka, ktorá veľa vybehá, všetko vráti, snaží sa ťažiť z chýb súperky. Bude to iný zápas ako s Benčičovou. Keď sa budem takto dobre cítiť na dvorci a budem mať z tenisu opäť radosť, tak verím, že to dobre dopadne. Mám motiváciu. Tento turnaj znamená pre mňa veľa."

Ako sa vyrovnávate so súbojom o posledné ôsme miesto na koncoročný turnaj Masters?

"Chcem dať do toho všetko, buď to vyjde, alebo nie. Keď som minulý týždeň prehrala v Pekingu a cestovali sme domov, tak som neustále kontrolovala, ako hrajú na turnajoch moje súperky. To ma zožieralo, bolo to ťažké. Teraz som sa toho zbavila a cítim sa oveľa lepšie. Zaujíma ma jedine to, ako budem hrať ja a to ostatné neovplyvním."

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.