Severní Macedónci sa o ďalšiu senzáciu nepostarali. Na MS idú Portugalci

Bruno Fernandes (vpravo) a Bernardo Silva sa tešia po strelenom góle.
Bruno Fernandes (vpravo) a Bernardo Silva sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|29. mar 2022 o 22:38 (aktualizované 29. mar 2022 o 23:13)

O triumfe favorita rozhodol dvojgólový Fernandes.

Baráž o MS vo futbale 2022 - finále

Portugalsko - Severné Macedónsko 2:0 (1:0)

Góly: 32. a 65. Fernandes

Rozhodoval: Taylor (Anglicko). ŽK: Cancelo - Musliu, Alioski

PORTO.  Reprezentanti Portugalska postúpili na MS vo futbale 2022 v Katare. Portugalci uspeli vo finále európskej baráže, keď zdolali v rámci vetvy B v Porte reprezentáciu Severného Macedónska 2:0.

Severným Macedóncom sa nepodarila druhá senzácia za sebou, keď v semifinále baráže nečakane vyradili Taliansko.

Poliaci si vo vetve C v Chorzówe poradili rovnakým výsledkom so Švédskom. Finále vetvy A sa uskutoční až v júni, Wales sa v ňom stretne s víťazom súboja Škótsko - Ukrajina, ktorý odložili po ruskej invázii na Ukrajinu.

Víťaz tohto súboja skompletizuje menoslov trinástich tímov z Európy, ktoré budú štartovať v Katare (21. novembra - 18. decembra).

Na šampionát už predtým postúpilo desať víťazov kvalifikačných skupín - Nemecko, Dánsko, Francúzsko, Belgicko, Chorvátsko, Španielsko, Srbsko, Anglicko, Švajčiarsko a Holandsko.

Priebeh zápasu Portugalsko - Severné Macedónsko

I. polčas:

Reprezentanti Severného Macedónska, v zostave s útočníkom trnavského Spartaka Milanom Ristovskim, šokovali futbalový svet triumfom v Palerme nad štvornásobnými svetovými šampiónmi Talianmi v semifinále baráže.

O štyri dni v Porte k nim už šťastena nebola taká naklonená, hoci s favorizovanými Portugalcami dokázali v úvodnej 30-minútovke držať krok.

Domácich mohol poslať do vedenia v 14. minúte Ronaldo, po ideálnom pase za obranu však krížnou strelou tesne minul ľavú žrď. Zo strany Portugalcov to bola ojedinelá príležitosť, ich hra bola v prvom polčase rozpačitá.

Na koňa ich posadila až hrúbka hosťujúceho kapitána S. Ristovskeho. Jeho riskantnú spätnú prihrávku zachytil Fernandes, vymenil si loptu s Ronaldom a po lahôdkovej "jasličkovej" prihrávke od kapitána prestrelil brankára Dimitrievskeho - 1:0.

II. polčas:

Aj po prestávke absentovala v hre domácich ľahkosť, lenže mali "nahrané" a tak im stačilo vyčkávať na chybu súpera.

V 65. minúte vniesol pokoj do ich radov Fernandes, ktorý z prvej usmernil do bránky center Jotu - 2:0.

Portugalci náskok bez väčších problémov udržali a na MS sa prebojovali šiestykrát za sebou.

Domov»MS vo futbale 2022»Severní Macedónci sa o ďalšiu senzáciu nepostarali. Na MS idú Portugalci