Popradský Lev prehral na domácom ľade s Dinamom Riga

(Autor: SITA)
SITA|20. dec 2011 o 21:09

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Dinamom Riga.

"Levi" síce mali optickú prevahu, ale nedostali sa do vyložených streleckých príležitostí.

POPRAD. Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Dinamom Riga 1:2.

Prvú vážnejšiu šancu mali na hokejkách hostia. V hre štyroch proti štyrom unikol Lundmark, ale Duba si dal na kanadského útočníka dobrý pozor. Vzápätí mohli skóre otvoriť domáci hokejisti, Huna v spleti tiel však neusmernil puk Holtov chrbát. V 12. min po strele M. Redlihsa od modrej tečoval puk do siete Karsums - 0:1.

Odpovedať mohol Balán, v bezprostrednej blízkosti však neprekonal gólmana hostí. Štyri minúty pred prvou sirénou ukázal svoju hokejovú ekvilibristiku Špirko, v zakončení však nebol efektívny. Lotyši mohli pri Mezeiovom vylúčení ešte zvýšiť svoj náskok, Ozolinšova delovka narazila len na odpor Dubovej lapačky.

Na začiatku II. tretiny "zahrozil" Bartečko, ktorý najprv netrafil puk po prihrávke od Nedorosta, no po obkorčuľovaní bránky ohrozil gólmana Dinama. Nevyrovnal ani Štepán Novotný, lebo prestrelil Holtovu "svätyňu". V 34. min najskôr Netík v dobrej pozícii zaváhal a z protiútoku mohol potrestať nulovú efektivitu domácich Galvinš. Podarilo sa to až 78 s pred druhou prestávkou, keď Ozolinš po veľmi peknej akcii strelil druhý gól hostí - 0:2.

Poprad udrel hneď na začiatku tretej tretiny. Juraj Mikúš unikol Ozolinšovi s Cibuľskisom a znížil na 1:2. Domáci boli pri chuti a chceli využiť situáciu na strelenie vyrovnávajúceho druhého gólu. Hrozili však i hostia, Warg mohol v polovici tretej časti definitívne rozhodnúť.

"Levi" síce mali optickú prevahu, ale nedostali sa do vyložených streleckých príležitostí. Tri minúty pred treťou sirénou zo všetkých síl pálil Mezei, Holt však jeho pokus vyrazil a držal hostí "nad vodou". Domáci hrali 74 sekúnd šiesti proti štyrom, bránku Rigy však neohrozili.

Najbližšie čaká na zverencov Radima Rulíka znovu na domácom klzisku vo štvrtok 22. decembra zápas proti najlepšiemu tímu súťaže SKA Petrohrad.

ico

Kontinentálna hokejová liga, utorok:

HC Lev Poprad - Dinamo Riga 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 42. J. Mikúš (Mihálik, Sigalet)12. Karsums (M. Redlihs), 40. Ozolinš (Lundmark)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Zacharov - Šichanov, Putilin, 4235 divákov

HC Lev: Duba - Mezei, Hunkes, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Netík, J. Mikúš, Kristek - Š. Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Rudolf Huna - Matai

Dinamo: Holt - K. Redlihs, Galvinš, Cibuľskis, Ozolinš, J. Redlihs, Sotnieks, Rekis - M. Redlihs, Sprukts, Karsums - Lundmark, Warg, V. Nieminen - Cipulis, Lucenius, Niživijs - Meja, Ankipans, Podziňš

Dinamo Minsk - Viťaz Čechov 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) - Jaroslav Obšut (Minsk) 0+1

Atlant Mytišči - OHK Dinamo Moskva 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) - Branko Radivojevič (Mytišči) 0+1

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)