Rakúsko
Rakúsko

EURO 2024: Poľsko prehralo aj druhý zápas, Rakúsko mu strelilo tri góly

Fotogaléria (15)
Poľsko - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu na EURO 2024 (ME vo futbale) v Nemecku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. jún 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2024): Poľsko - Rakúsko.

BERLÍN. Poľsko a Rakúsko dnes o 18.00 h hrali ďalší zápas na EURO 2024 (ME vo futbale) v Nemecku.

Zápas skupiny D hostil Olympijský štadión v Berlíne.

Fotogaléria zo zápasu Poľsko - Ukrajina na EURO 2024 (skupina D)

Futbal stesledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Poľsko - Rakúsko na EURO 2024 (LIVE)

Majstrovstvá Európy Skupina D 2023/2024
21.06.2024 o 18:00
Poľsko
1:3
(1:1, 0:2)
90+5 minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly: 30. Piątek – 9. Trauner (Mwene), 67. Baumgartner (Prass), 78. Arnautović (pen.). ŽK: 53. Slisz (POL), 62. Moder (POL), 64. Lewandowski (POL), 78. Szczęsny (POL) – 56. Wimmer (AUT), 70. Arnautović (AUT). Rozhodca: Meler (TUR) – Eyisoy (TUR), Ersoy (TUR).
Prenos
To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:12.
Je dobojováno. Ve druhém poločase dvakrát skórovali Rakušané a nad Polskem tak vítězí 3:1. Získávají tak první tři body do tabulky, naopak Polsko zůstává stále bez zisku jediného bodu a jsou na čtvrtém místě. Tohle je pro ně prakticky bezvýchodná situace, protože je dost možné, že postup ze skupiny nevybojují. Rakušané se naopak výhrou nad Polskem dostali do pozice, že mohou bojovat o vyřazovací boje.
90+5
Konec zápasu.
90+4
Poslední minuta nastavení, Wojciech Szczęsny si rovná balon a odkopne ho daleko od své branky. Do akce se tak ještě dostávají Poláci.
90+3
Ještě pokus polské reprezentace alespoň o korekci skóre, jejich akce ale končí zmarem.
90+2
Romano Schmid se dral za míčem, ale nakonec ho Rakousko ztratilo a do akce spěchají Poláci.
90
Poláci mají míč a vhazují ho do hry od postranní čáry.
89
Rakušané nepouštějí Poláky k míči a drží ho na jejich polovině. Tohle s družinou okolo Roberta Lewandowskiho nevypadá už vůbec dobře.
88
Patrick Wimmer se postaral o další šanci Rakouska, bránu soupeře ale netrefil. V tuto chvíli, kdy Rakušané vedou o dvě branky, ho to asi ani mrzet nemusí.
87
changeStřídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Kacper Urbański.
86
86
importantKonrad Laimer na levé straně natáhl ke střele na odkrytou branku, ale míč prosvištěl okolo brankoviště a skončil za zadní čárou.
85
Poláci na nic nečekají a vrhají své poslední síly do útoku. Pokud by i druhý zápas na šampionátu ztratili, byl by to pro ně asi hřebíček do pomyslné rakve.
84
Michael Gregoritsch protáhl míč do pokutového území, kde následně střílel Stefan Posch, jeho střela levačkou ale proletěla k Wojciechu Szczęsnymu, který ho fantasticky vytáhl na rohový kop.
82
Jakub Kiwior poslal přízemní přihrávku do běhu spoluhráči, který na ni ale nedosáhl. U míče jsou tak znovu Rakušané a jdou zase do útoku.
81
changeStřídání v týmu Rakousko:
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Romano Schmid.
81
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Michael Gregoritsch.
80
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby.
78
78
goalRakousko právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil MARKO ARNAUTOVIĆ, který skóroval do protipohybu polského brankáře a trefuje tak odkrytou bránu – 1:3.
78
yellowCardŽlutá karta pro tým Polsko (Wojciech Szczęsny).
77
77
importantMarcel Sabitzer uháněl sám na bránu a byl faulován v pokutovém území polským brankářem. Sudí tak nařizuje pro Rakousko pokutový kop.
77
importantPenalta pro Rakousko!
76
ze hřiště odchází Bartosz Slisz, přichází Kamil Grosicki.
75
Patrick Wimmer se dostal do nebezpečného zakončení a to konečky prstů kryje Wojciech Szczęsny.
73
Marko Arnautović hledal přihrávkou spoluhráče, ale Konrad Laimer na n nedosáhl.
72
Patrick Pentz nyní zakročil proti střele Piotru Zielińskimu a hned na to balon odkopl daleko od své branky.
70
yellowCardŽlutá karta pro tým Rakousko (Marko Arnautović).
69
Karol Świderski hned na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu směrem na Patricka Pentze, ale ten si poradil a má míč ve svých rukavicích.
67
67
A je z toho druhý gól Rakušanů, kteří si berou ztracené vedení zase zpátky. Prass táhl akci po levé straně, poté nacentroval míč na hranici vápna, kde ho poté parádní střelou mezi nohama Jakuba Modera umístil do brány CHRISTOPH BAUMGARTNER – 1:2. Asistence: Alexander Prass.
66
Druhý poločas zatím nenabízí aktivní fotbal, tempo jednoduše opadlo a hra je často kouskována. Nyní jsou u balonu Rakušané a uvidíme, co směrem dopředu předvedou.
64
yellowCardČtyři minuty pobyl Robert Lewandowski na hřišti a už čelí od hlavního sudího žluté kartě. Tu dostal za úder loktem do soupeře, i když se mu to vůbec nelíbí.
63
Po volném přímém kopu poslal Marko Arnautović centr do malého vápna, kde ho ale obrana Poláků srazila do bezpečí. Nicméně i kdyby se tahle akce povedla, gól by kvůli ofsajdu neplatil.
63
ze hřiště odchází Phillipp Mwene, přichází Alexander Prass.
62
yellowCardJakub Moder dostává další žlutou kartu zápasu za faul na soupeře.
60
Po hodině hry nastoupil na hrací plochu Robert Lewandowski a převzal také kapitánskou pásku. Hned se zapojil do útočení a vystřelil ve vápně, ale mimo.
60
ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Karol Świderski.
60
ze hřiště odchází Adam Buksa, přichází Robert Lewandowski.
59
ze hřiště odchází Gernot Trauner, přichází Kevin Danso.
56
yellowCardA žlutý kartónek dostává také Patrick Wimmer, který ostřeji zajel do nohy protihráče. I na karty je tedy vyrovnáno.
55
Paweł Dawidowicz skluzem chtěl zastavit míč, který mířil na bránu Polska. Nakonec se mu to povedlo, ale stejně se stále Rakušané drží před brankou Wojciecha Szczęsnyho.
53
yellowCardBartosz Slisz zastavil unikajícího soupeře faulem, když ho zatáhl za dres a hned na to inkasoval vůbec první žlutou kartu zápasu.
52
Wojciech Szczęsny si připsal zákrok proti hlavičce Stefana Poscheho, který zakončoval hned po odehrání rohového kopu. Míč má Wojciech Szczęsny a odkopne ho daleko od svého zařízení.
51
Patrick Wimmer skluzem čistě sebral míč soupeři a Rakušané se opět tlačí na polovinu Poláků. Takže se obrana musí mít zase na pozoru. Je tu rohový kop.
50
Marcel Sabitzer to zkusil znovu před velkým vápnem, jeho střelu srazila obrana Polska a dostala míč až na autové vhazování.
48
Rakušané se dostali znovu na polovinu Poláků, ale nevyslali žádnou nebezpečnou střelu směrem k jejich bráně.
46
ze hřiště odchází Jakub Piotrowski, přichází Jakub Moder.
46
ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Patrick Wimmer.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Střely na branku: 2 – 3
První poločas duelu mezi Polskem a Rakouskem je minulostí. Už v deváté minutě hry otevřel účet zápasu Gernot Trauner, který hlavou skóroval a Rakousko tak vedlo 1:0. Poláci poté čelili dalším akcím soupeře, ale postupně se dostávali do tempa a ve třicáté minutě udeřili. Krzysztof Piątek si našel ve vápně odražený míč a ten poté pěkně umístěnou střelou poslal k bližší tyči. Poté se už nic nestalo a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Piotr Zieliński zahrál přímák a míč zeď přeletěl, poté Pentz vyrazil rukavicemi míč na rohový kop.
45+1
Hra je na chvíli přerušena, když byl faulován Bartosz Slisz a ten se ocitl v nefotbalové pozici na trávníku. Poláci zahrají volný kop.
45
Poslední minuta řádné hrací doby v úvodní půli, míč mají Rakušané a obléhají území polského týmu.
44
Vypadá to, že se první poločas jenom dohrává. Nikdo nechce udělat chybu, která by ho stála inkasovanou branku.
43
43
importantMarcel Sabitzer vyslal tvrdou ránu k bližší tyči, ale jeho pokus končí vedle polské svatyně. Wojciech Szczęsny balon pouze jistil, nakonec zasahovat nemusel.
42
42
Florian Grillitsch táhl další akci Rakušanů, jenže ti znovu narazili na dobře bránící Poláky, kteří jejich další náznak akce bezpečně zlikvidovali.
41
Nyní tu bylo vhazování na rakouské straně, ale následně se pak právě Rakušané nedostali do zakončení před brankou polského národního týmu.
40
Poláci zahráli autové vhazování a pokračují dále na území rakouského celku, který se naopak snaží další akci Poláků zastavit.
39
Marcel Sabitzer nebezpečně vystřelil na branku Poláků, ale velmi dobře proti němu vystoupil Jan Bednarek a jeho ránu zastavil.
39
Blíží se koncovka prvního poločasu a na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný stav. Budeme svědky dalšího gólu ještě v této části hry?
37
Rakušané nezpracovali míč a hned si ho k sobě stáhli Poláci a unikali dopředu. Následně byl faulován Przemysław Frankowski Phillippem Mwenem a Poláci tak budou stále u míče.
36
Christoph Baumgartner byl faulován soupeřem a Rakousko tak zůstává u míče a dere se opět do pokutového území. Rakušané by si tak rádi vrátili ztracené vedení zase zpátky.
35
Przemysław Frankowski vyzkoušel pozornost rakouského brankáře, který uspěl a hned na to se chystá Patrick Pentz k odkopu míče daleko od své brány.
34
Philipp Lienhart se pokusil po zemi ohrozit brankáře Polska, ale nakonec jeho pokus zastavil dobře bránící Jakub Piotrowski.
32
Rakušané na inkasovanou branku zareagovali dalším útokem, ale pozorná obrana si vše pohlídala a Poláci pak otáčejí hru.
30
30
goalPolsko právě vstřelilo branku!
A nakonec je po třiceti minutách vyrovnáno. Odražený míč po první střele Polska srazil obránce Rakouska, jenže balon si našel ve vápně KRZYSZTOF PIĄTEK a technickou střelou ho pak
poslal k bližší tyči – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku.
30
Půlhodina hry je minulostí a Rakušané stále drží nejtěsnější možný náskok. Poláci se zatím nedostali do nějaké hodně nebezpečné akce. Zatímco Rakušané jsou neustále aktivní před Wojciechem Szczęsnym.
29
A Patrick Pentz nyní odkopl míč až na polovinu Polska a posílá tak svůj tým do další útočné akce.
28
Piotr Zieliński vyslal na hranici pokutového území nepříjemnou skákavou střelu, ale nakonec ji zastavila pozorná rakouská obrana. Ta tak výrazně pomohla Patricku Pentzovi.
27
Biliár na vlastní půli nyní předvedli Poláci, nicméně hned se dostali ven a Florian Grillitsch táhl akci na pravé straně, ale opět z toho nebylo žádné nebezpeční na rakouské straně.
26
Držení míče: 35% – 65%.
25
Na vlastní polovině začínali další akci Rakušané, ale soupeř je nepustil za polovinu. Povedlo se jim to až nyní a už se zase tlačí před branku Wojciecha Szczęsnyho.
24
Poláci uháněli ve čtyřech směrem dopředu, ale znovu z toho nic nebylo. Piotr Zieliński sice po zemi vyslal tvrdou střelu, kterou ale obránci Rakouska dostali do bezpečí.
23
Nenápadná akce Poláků byla pokažena soupeřem a hned na to Rakušané opět zahrozili. Pokus, který na branku soupeře vyslal Marko Arnautović, byl ale ofasjdový.
22
Marko Arnautović si nabíhal na lob spoluhráče, následovala vysoká střela na branku Poláků, kterou ale do bezpečí uklidil rukavicemi Wojciech Szczęsny.
20
Stefan Posch fauloval soupeře a ten získává míč, znovu tak mohou polští hráči vyrazit směr branka Rakouska.
19
Míč má rakouský brankář po nepříliš povedené akci Polska a bude ho odkopávat daleko od své brány.
18
Bylo to velmi rychlé, penalta se nekoná, rakouský hráč měl ruku hodně u těla a o penaltu se nejedná.
17
17
importantPolská šance, míč se odrazil od ruky rakouského hráče v pokutovém území a Polsko se dožadovalo penalty a hra pokračuje, až se přeruší hra, dojde na zkoumání.
17
Polsko zatím neví, jak na velmi dobře pozičně hrající Rakušany hrát, jsou to právě soupeři, kteří zatím diktují hru a jsou více na polovině Polska.
16
Florian Grillitsch to zkoušel na Laimera, ale druhý jmenovaný na míč nedosáhl. Nicméně Rakušané ho vybojovali zase zpět a opět operují na polovině Poláků.
15
Rakušané jsou zatím v držení míče dominantnější a nyní se opět snažil zakončit Marko Arnautović, ovšem jeho skákavý pokus kryje do rukavic Wojciech Szczęsny.
14
Philipp Lienhart potáhl míč na Marcela Sabitzera, ale to se nepovedlo a balon získali Poláci. Ale přesun na území rakouského týmu se nekonal.
13
Poláci se pokusili vysunout presink až na území Rakouska, ale tam narazili znovu na dobře bránící Rakušany, kteří se naopak po zisku míče snaží opět projít až před Wojciecha Szczęsnyho.
11
Znovu se Rakušané dostali do vápna soupeře, kde střílel Nicolas Seiwald, ale jeho pokus zastavil jeden z bránících polských hráčů a ti hned otáčejí hru na opačnou stranu.
9
9
Aktivita Rakušanů je zúročena v deváté minutě zápasu. Z levé strany poslal Phillipp Mwene nadýchaný centr do pokutového území, kde si hlavou naskočil GERNOT TRAUNER a přeloboval brankáře Wojciecha Szczęsnyho – 0:1 . Asistence: Phillipp Mwene.
8
Faul Dawidowicze na Arnautoviće, Rakušané tak zahrají volný kop, ale z příliš velké vzdálenosti.
7
Autové vhazování zahrávali Poláci, zůstali u míče a pokusí se s ním projít na polovinu rakouského týmu, který je od úvodních minut hodně aktivní.
6
Rakušané ale neohrozili branku Vojciecha Szczęsnyho a ten opět jistí míč. A hned ho zase odkopává daleko od svého zařízení.
5
Marcel Sabitzer hledal lobem Marka Arnautoviće, ten přihrávku vrátil zpět prvně jmenovanému, ale Marcel Sabitzer pak střílel jen do obrany Polska, která míč poslala na první rohový kop zápasu.
4
Marko Arnautović sklepl rychlý balon, ale ten mu utekl až k brance soupeře, kde ho jistí opět pozorný Wojciech Szczęsny.
3
Znovu se snaží o nějakou akci hráči Rakouska, Stefan Posch se vysunul k hranici velkého vápna, ale skrze obranu Poláků se nedostal do žádné vážnější akce před polským brankářem.
2
Wojciech Szczęsny nyní bezpečně ukryl míč do rukavic po další střele soupeře a hned provedl odkop od své branky. Do útoku tak poprvé míří polský celek.
1
Rakušané se hned po úvodním vhazování dostali k míči a už s ním operují na polovině Polska. Před Wojciechem Szczęsnym pak zakončoval Marcel Sabitzer, ale soupeř míč srazil za postranní čáru.
1
Utkání právě začalo.
Utkání za malý okamžik začne, ještě si ale vyslechneme obě státní hymny. Nejprve rakouskou, poté tu polskou.
Úvodní sestavy:

Polsko: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski, Slisz, Zalewski, Buksa – Zieliński (C), Piątek.
Náhradníci: Skorupski, Bułka – Salamon, Walukiewicz, Świderski, Moder, Lewandowski, Grosicki, Romanczuk, Puchacz, D. Szymański, Bereszyński, S. Szymański, Skóraś, Urbański.
Trenér: Michał Probierz

Rakousko: Pentz – Posch, Trauner, Lienhart, Mwene – Seiwald, Grillitsch – Laimer, Baumgartner, Sabitzer – Arnautović (C).
Náhradníci: Lindner, Hedl – Wöber, Danso, Prass, Gregoritsch, Querfeld, Kainz, Schmid, Daniliuc, Seidl, Wimmer, Weimann, Entrup, Grüll.
Trenér: Ralf Rangnick

Rozhodčí: Meler (TUR) – Eyisoy (TUR), Ersoy (TUR).
Delegace rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude zápas pískat Umut Meler, na čarách mu budou asistovat pánové Emre Eyisoy a Kerem Ersoy. Všichni arbitři jsou z Turecka. Jako čtvrtý rozhodčí byl nominován Rade Obrenovic ze Slovinska.

U videa pak na zápas budou dohlížet jako hlavní Paolo Valeri z Itálie, Alper Ulusoy z Turecka a Massimiliano Irrati z Itálie.
Tabulka skupiny D po úvodních zápasech

1. Nizozemsko 3 body
2. Francie 3 body
3. Polsko 0 bodů
4. Rakousko 0 bodů
Vzájemná utkání

Oba reprezentační celky se spolu naposledy utkaly v roce 2019 ve skupině D v rámci kvalifikace na evropský šampionát a tehdy se zrodila bezbranková remíza. Bude i dnes duel vyrovnaný, nebo naopak nabídne větší počet branek?
Rakousko

Stejně jako Polsko je na tom momentálně také Rakousko. To je totiž také zatím bez jediného bodu a bojuje o první úspěch na probíhajícím turnaji. Ve svém prvním duelu vyzvali těžkého soupeře v podobě Francie a dalo se očekávat, že právě Francouzi budou svého soka zatěžovat více gólovými příspěvky. Ovšem nestalo se tak. Dokonce hráči ze země galského kohouta nevsítili ani jeden gól. byť vyhráli těsně 1:0. V osmatřicáté minutě totiž po nahrávce Kyliana Mbappého si balon do vlastní sítě nešťastně srazil Maximilian Wober a Rakousko muselo dohánět manko. Nakonec už do závěrečného hvizdu žádná branka nepadla a Francouzi si připsali díky vlastnímu gólu Rakouska vítězství 1:0 a zapsali tři body. V tomto duelu se jim ale zranila největší hvězda, a sice Kylian Mbappé, který si zlomil nos a čeká ho operace. Spekuluje se, že turnaj dohraje v obličejové masce. Rakušané tak dnes budou chtít vyzrát na polské reprezentaci, ale nic lehkého je rozhodně nečeká.
Polsko

Poláci mají za sebou jeden odehraný zápas na tomto evropském šampionátu, který sehráli s Nizozemskem. V šestnácté minutě sice otevřel účet zápasu Adam Buksa a Polsko šlo do vedení, jenže o třináct minut později se radovali Nizozemci z vyrovnání, když se prosadil Cody Gakpo a začínalo se znovu od začátku. Druhá půle dlouho nepřinášela žádnou branku a vypadalo to, že by střetnutí mohlo skončit remízou. Opak však byl pravdou. Wout Weghorst zužitkoval Akého přihrávku a skóroval. Jeho tým tak strhl vedení na svou stranu. Později se pak ukázalo, že jeho branka byla tou vítěznou a tři body do tabulky si tak zapsali Nizozemci. Polsko je tedy zatím bez bodového zisku a to chce dnes honem rychle napravit, protože cílem této země v čele s Robertem Lewandovskim, je postup ze skupiny.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. EURO 2024 už je v plném proudu, začalo totiž přesně před týdnem. Dnes jsou na programu další zápasy a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na utkání mezi reprezentacemi Polska a Rakouska ve skupině D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tabuľka skupiny D

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body
Domov»EURO 2024»EURO 2024: Poľsko prehralo aj druhý zápas, Rakúsko mu strelilo tri góly