Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Poloz v Moste ako tréner skončil, situáciu odmieta komentovať

Dušan Poloz ešte vlani pôsobil ako tréner slovenskej reprezentácie i žien Mostu. V Česku však nečakane skončil. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. jan 2015 o 12:25

V roku 2015 bude Dušan Poloz trénovať už iba ženskú hádzanársku reprezentáciu Slovenska. V českom Moste skončil.

MOST. Úradujúci český majster v hádzanej žien DHK Baník Most prišiel o svojho trénera Dušana Poloza. Súčasný kouč slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie odstúpil z funkcie.

"Včera som oznámil hráčkam, že končím. Oficiálne stanovisko vydá klub, ja sa k celej situácii momentálne nebudem vyjadrovať," potvrdil pre agentúru SITA.

Zmeny začali v decembri

Situáciu neozrejmil ani predseda a manažér Mostu Rudolf Jung. "Chceme sa poďakovať Dušanovi za všetko, čo pre klub urobil. Viac to nechceme komentovať," vyhlásil pre mostecky.denik.cz.

Viaceré zmeny sa v Moste udiali už v decembri. Poloz si vtedy plnil povinnosti pri účinkovaní národného tímu Slovenska na ME v Chorvátsku.

Najskôr vedenie preradilo kapitánku tímu Martinu Vysloužilovú do B-družstva. Potom skončil aj asistent Jiří Hanus, keďže podľa jeho slov prestala fungovať spolupráca s hlavným trénerom.

Chce si odpočinúť

Od trénerstva na klubovej úrovni si chce dať teraz pauzu. "Milujem hádzanú, je to môj šport číslo jeden. Chcem s ňou mať každodenný kontakt, ale nateraz si musím odpočinúť od klubových povinností," prezradil TASR.

"Uplynulý polrok toho bolo na mňa veľa. Okrem WHIL sme hrali aj v pohárovej Európe, vychádzalo nám to na tri zápasy v týždni. Do toho mi kolidovali reprezentačné povinnosti so slovenským družstvom. Cítim, že som unavený. Potrebujem sa opäť dostať do psychickej a fyzickej pohody. A v lete by som opäť rád nabehol do klubového kolotoča."

S klubom dosiahol úspechy

Dušan Poloz pôsobil v DHK Baník Most od roku 2012. V sezóne 2012/2013 doviedol družstvo k víťaznému hetriku - vybojoval prvenstvo v spoločnej slovenko-českej súťaži žien (WHIL), titul šampióna Českej republiky a triumf na európskej scéne vo Vyzývacom pohári.

V ročníku 2013/2014 pridal víťazstvo v Českom pohári, obhajobu domáceho majstrovského titulu a účasť v osemfinále Pohára EHF.

V aktuálnej sezóne patrí hráčkam Mosta v tabuľke WHIL 3. priečka s odstupom troch bodov na vedúcu Iuventu Michalovce. V Pohári EHF skončili svoje účinkovanie v 3. kole.

Súvisiace články