Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Pochettino očakáva ponuky z Európy, potrebuje motiváciu

Mauricio Pochettino (Autor: SITA/AP)
SITA|3. dec 2019 o 13:52

Po odchode z Tottenhamu zamieril do rodnej Argentíny.

BRATISLAVA. Argentínsky futbalový tréner Mauricio Pochettino je od druhej polovice novembra bez angažmánu.

Po viac ako piatich rokoch strávených v anglickom Tottenhame Hotspur si hľadá nové pôsobisko a je otvorený ponukám z európskych líg.

"Existuje viacero klubov a projektov, ktoré sú pre mňa atraktívne. Mojim cieľom je trénovanie v Európe. Teraz však musím zostať pokojný a uvidíme, čo sa stane," uviedol v rozhovore pre Fox Sports Argentina, cituje ho portál BBC.com.

Štyridsaťsedemročný Pochettino doviedol "kohútov" v minulej sezóne do finále Ligy majstrov a v ostatných edíciách Premier League sa držal s tímom v popredí tabuľky.

V aktuálnom ročníku však Tottenham nepodával konzistentné výkony a pri odchode charizmatického Argentínčana figuroval na štrnástom mieste poradia anglickej najvyššej súťaže.

"Moje prvé rozhodnutie po ukončení spolupráce bolo vrátiť sa domov, aby som navštívil rodinu a priateľov. Bola to najlepšia voľba, keďže som si doprial desať dní úplného oddychu," hovoril rodák z mestečka Murphy.

Bývalý obranca nechce zostať dlho bez práce a jeho meno je spájané s londýnskym Arsenalom alebo nemeckým Bayernom Mníchov.

"Najpodstatnejšie pre mňa je mať čistú myseľ. Potrebujem opäť získať motiváciu. Nemal som dostatok času na to, aby som si zanalyzoval, čo sa stalo. V mojom veku však nepotrebujem veľa času na zotavenie. Očakávam návrat do Európy a som otvorený ponukám, ktoré dostanem," dodal Pochettino.

Súvisiace články