Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po štvrtý raz rovnaké finále

Rastislav Hríbik|Publikované 12. máj 2006 o 22:00

BRATISLAVA - O tretí titul za sebou i poctu najlepšieho slovenského klubu histórie budú vo finále extraligy s Považskou Bystricou bojovať hádzanári Tatrana Prešov. Na konte majú zatiaľ rovnako ako Košice päť titulov (tri federálne, dva slovenské). Ak ...

BRATISLAVA - O tretí titul za sebou i poctu najlepšieho slovenského klubu histórie budú vo finále extraligy s Považskou Bystricou bojovať hádzanári Tatrana Prešov. Na konte majú zatiaľ rovnako ako Košice päť titulov (tri federálne, dva slovenské). Ak sériu o majstra s Považanmi zvládnu, stanú sa prvým tímom s tromi slovenskými korunami v sérii. Finálový duel bude mať po štvrtý raz rovnaké zloženie, obe družstvá si zlaté medaily svorne podelili. Po dvoch oslavách Považanov tieklo šampanské po duple zasa do prešovských hrdiel. Naposledy po výhre 3:1 na zápasy na palubovke MŠK.

Prešov je ako víťaz základnej časti súťaže miernym favoritom. I preto, že bude mať v prvých dvoch dueloch výhodu domáceho prostredia. Majiteľ klubu Miloslav Chmeliar opäť urobil gesto a vstupenky ponúkol divákom zadarmo. Aj preto by hala mohla byť plná "Aj nám sa bude hrať lepšie pred poriadnou návštevou," naznačil tréner Považskej Bystrice Martin Lipták. Do Prešova cestoval jeho tím s jednoznačným cieľom. "Aspoň raz vonku vyhrať, ale nikde nie je napísané, že sa to isté nepodarí aj Tatranu u nás. Obaja máme slabé i silné stránky. Aj preto favorita finále nevidím," domnieva sa.

Lipták sa zo slovenského titulu na trénerskej lavičke tešil už dva razy (v Košiciach ako Šipošov asistent a potom v Sečovciach), no posledné dve finále jeho tím prehral. Do tretice už podobný pocit zažiť netúži. Prešovský kouč František Šulc čaká na majstrovské oslavy ešte dlhšie. "Zažil som ich ako tréner len raz, a to je už dobre dávno. Keď som v osemdesiatom deviatom vyhral s Košicami, ale ja si na tituly príliš nepotrpím. Razím inú trénerskú filozofiu," vraví skúsený kouč, ktorý vlani stál na opačnej strane. Trénoval práve Považskú Bystricu. Tatran by podľa Šulca mal mať psychicky navrch, no musí sa vyvarovať nervozity. "Nesmieme si ju pustiť na chrbát. S tlakom sa jednoducho musíme naučiť hrať," dodal.

Oba tímy nastúpia takmer v plnej sile. Považania nehlásili zranenia, Šarišanom chýba len zranený Tumidalský. Hrá sa na tri víťazné stretnutia, dnes a zajtra sa v prešovskej hale začína o 18.00 h. Na Považie sa séria presťahuje na budúci víkend. Nového šampióna spoznáme najneskôr 24. mája.

Majstri SR v samostatnej ére

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.