Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Platini v Žiline: Česko-slovenskú súťaž vidím reálne

Michel Platini (Autor: TASR)
SITA|17. máj 2013 o 15:24

Šéf európskeho futbalu odovzdá zlaté medaily víťazom finálového stretnutia majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov.

ŽILINA. Na Slovensko zavítala unikátna športová návšteva, v piatok popoludní pristálo na žilinskom letisku lietadlo, v ktorom sedel prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini.

Pôvodne mal francúzsky vrcholný funkcionár absolvovať desaťminútový brífing, ale keďže pricestoval s hodinovým meškaním, prítomným zástupcom médií venoval len približne tri minúty a potom sa ponáhľal na obed s predsedom vlády SR Robertom Ficom.

Slovensko si zaslúžilo šampionát

Päťdesiatsedemročný šéf európskeho futbalu odovzdá v piatok večer zlaté medaily víťazom finálového stretnutia majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov.

Na žilinskom štadióne pod Dubňom sa vo finále stretnú o 18.00 h mládežnícke výbery Ruska a Talianska.

"Som rád, že práve Slovensko je organizátorom záverečného turnaja ME. SR je vyspelá futbalová krajina a zaslúžila si usporiadať kontinentálny šampionát," povedal na úvod Michel Platini a na margo finálového zápasu vtipne poznamenal: "Vyhrá ten tím, ktorého futbalistom zavesím na krk medaily."

Model dvoch krajín funguje

Michel Platini povolil prítomným žurnalistom ešte dve otázky. Prvá smerovala k jeho účasti vo finále majstrovstiev Európy z roku 1984. Francúzsko v ňom na domácej pôde zdolalo Španielsko 2:0 a získalo svoj prvý kontinentálny titul.

"Priznám sa, že si veľmi nespomínam na to stretnutie. Viem však, že som v ňom dal gól a mohol som pridať aj druhý. Žiaľ, nepodarilo sa mi to," uviedol Platini, ktorý sa stal s deviatimi gólmi najlepším strelcom spomenutého podujatia.

Trojnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu pôsobiaceho v Európe na záver odpovedal na otázku ohľadom chystaného projektu spoločnej česko-slovenskej futbalovej súťaže.

"Vidím to celkom reálne. Model spoločnej súťaže dvoch krajín je odskúšaný a funguje. Ženské tímy v Belgicku a Holandsku hrajú v spoločnú súťaž. Vo vašom prípade sa obávam možných finančných problémov slovenských aj českých klubov. Vynárajú sa aj iné problematické oblasti, o tých však nebudem hovoriť," uzavrel bývalý vynikajúci francúzsky reprezentant.

Súvisiace články