Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Pivotka Kalaninová: Bolí to

Rastislav Hríbik|Publikované 23. okt 2006 o 22:00

BRATISLAVA - "Molodci," utešovali "boleľščiki" v natrieskanej nafukovacej hale vo Volgograde zronené hosťujúce hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie pár sekúnd ...

Ani päť gólov pivotky Lívie Kalaninovej (s loptou) postup Iuvente Michalovce do Ligy majstrov neprinieslo. Zahrá si len v Pohári EHF.

FOTO - JAROSLAV ČÚRNY

BRATISLAVA - "Molodci," utešovali "boleľščiki" v natrieskanej nafukovacej hale vo Volgograde zronené hosťujúce hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie pár sekúnd predtým porazili v odvete druhého predkola hádzanárskej Ligy majstrov domáce Dinamo 24:23, no jasať nebolo prečo. Doma totiž podľahli ruskému tímu 31:33, a tak sa ani štrnásty pokus o prienik do základnej skupiny Ligy majstrov slovenskému šampiónovi nevydaril. V elitnej šestnástke starého kontinentu sa predstavia Vologradčanky.

Bystričankám pred šiestimi rokmi s chorvátskou Podravkou Koprivnica chýbal jediný gól, Michalovčankám v sobotu večer v Rusku dva. "Bolí to, ale taký je už šport. Myslím si, že sme postup stratili skôr doma než vo Volgograde. Chodili po meste klebety, že nám už v Michalovciach dajú o desať gólov, a tak sme šli do súboja príliš opatrne. Ak by sme doma začali odvážnejšie a uhrali remízu, na ktorú sme určite mali, mohli sme teraz oslavovať my," tvrdí 29-ročná pivotka Iuventy Lívia Kalaninová.

Rodáčka z Kusína neďaleko Michaloviec a bývalá hráčka Interu Bratislava (ešte pod menom Dittelová) sa v odvete presadila päťkrát, no sklamanie bolo na hlase poznať i po návrate domov. Michalovčanky hrali v sobotu popoludní, no do vlastných postelí sa dostali až v pondelok v skorých ranných hodinách.

"Bola to dlhá cesta, ale to k vrcholovému športu patrí. Škoda len, že bola taká smutná. Postup bol blízko. Viedli sme v druhom polčase 20:16, no potom prišli nejaké vylúčenia a napokon Rusky uhrali, čo potrebovali. Napriek tomu, že naša obrana do tých chvíľ bola fantastická. Domáce si s ňou nevedeli rady. Aj tak sme vypadli, ale aspoň videli diváci dobrú hádzanú," myslí si Lívia.

Verí, že napriek vypadnutiu dodá rovnocenná partia s favoritom Iuvente sebavedomie pred domácou súťažou a najmä Pohárom EHF. Súpera do tretieho kola, v ktorom majú právo štartu porazení z 2. predkola Ligy majstrov, sa nasadené Michalovčanky dozvedia už dnes vo Viedni. "Nemôžeme si vyberať, ale Ruskám by som sa už najradšej vyhla. Ani tie Švédky by nemuseli byť."

Súperi pre Michalovce: Wiener Neustadt (Rak.), Lokomotiva Záhreb (Chorv.), FC Kodaň (Dán.), Itxako Estella (Šp.), MJC Trier, HC Frankfurt (Nem.), Kiskunhalás (Maď.), RSK Vilnius, HC Zalau (Rum.), Rostov na Done (Rus.), ZRK Ptuj (Slov.), Knjaz Miloš (Srb.), Spono Nottwil (Švajč.), IK Sävehöf (Švéd.), van der Voort Quintus (Hol.), AS Nordstrand (Nór.).

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.