Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Pilot Salovho lietadla sa krátko pred pádom sťažoval na zlú viditeľnosť

Kvety pred štadiónom anglického futbalového klubu Cardiff City na pamiatku zosnulého Emiliana Salu v Cardiffe 8. februára 2019. (Autor: Aaron Chown TASR/AP)
TASR|26. feb 2019 o 17:42

Ibbotson mohol prepravovať osoby iba ak sám niesol časť nákladov.

LONDÝN. Pilot lietadla, ktoré sa v januári zrútilo aj s futbalistom Emilianom Salom, nemal licenciu na komerčnú prevádzku.

Podľa správy vyšetrovateľov David Ibbotson síce mal povolenie lietať aj vo Veľke Británii, ale pasažierov mohol prepravovať v rámci Európskej únie iba v prípade rozdelenia si nákladov.

Ibbotsonovo lietadlo bolo registrované v USA, a preto sa musel riadiť tamojšími smernicami. Podľa nich mohol legálne prepravovať osoby, iba ak sám niesol časť nákladov.

Vyšetrovatelia informovali, že mal nalietaných približne 3700 letových hodín. Podľa portálu insideworldfootball.com sa v správe uvádza, že 15 minút pred pádom sa pilot štyrikrát sťažoval letovej kontrole na zlú viditeľnosť.

Nešťastie sa stalo v januári, keď Sala smeroval do nového pôsobiska Cardiff City. Lietadlo zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom, pilot i futbalista nehodu neprežili. Pátrači zatiaľ objavili iba pozostatky Emiliana Salu.

Súvisiace články