Hráči Lincolnu City sa radujú z postupu.
Hráči Lincolnu City sa radujú z postupu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. feb 2017 o 16:16

V pozícii favorita neuspel úradujúci anglický majster Leicester City, ktorý vypadol s Millwallom.

LONDÝN. Anglický futbalový klub Lincoln City, ktorý hrá piatu najvyššiu súťaž, sa v sobotu postaral o veľké prekvapenie, keď v osemfinále FA Cupu vyradil tím z Premier League Burnley.

Lincoln triumfoval na ihrisku súpera 1:0, o jediný gól sa postaral v 89. minúte Sean Raggett.

Takto piatoligový Lincoln City zdolal Burnley, účastníka Premier League: fotogaléria

18.2.2017

Klub sa tak prebojoval do štvrťfinále najstaršej súťaže na svete ako vôbec prvý tím mimo štyroch najvyšších anglických líg za viac ako sto rokov.

Predtým sa to podarilo ešte v roku 1914 hráčom Queens Park Rangers.

81 miest

delí v anglickom futbalovom systéme hráčov Burnley od futbalistov Lincolnu City

Hráči Lincolnu už v predchádzajúcich kolách vyradili druholigové tímy Ipswich a Brighton. Lincoln a Burnley delí v anglickom futbalovom systéme až 81 miest.

Zakopli aj ďalší favoriti. Manchester City uhral na pôde druholigového Huddersfieldu iba bezgólovú remízu a tak si osemfinálový zápas zopakuje na budúcu stredu.

Ešte horšie dopadol úradujúci majster krajiny Leicester City. Jeho hráči sa predstavili na pôde treťoligového Millwallu, nevyužili 40-minútovú presilovku o jedného hráča po vylúčení Jakea Coopera a v 90. minúte inkasovali gól z kopačky Shauna Cummingsa.