Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Riskovali, no vyšlo to. Vlhovej k skvelému výkonu pomohlo veľa zmien

Petra Vlhová sa raduje v cieli druhého kola. (Autor: TASR)
SITA|30. dec 2017 o 11:01

Podľa vlastných slov konečne predviedla na čo má.

LIENZ. Súťažný rok 2017 ukončila Petra Vlhová skvelým 7. miestom v obrovskom slalome v rakúskom Lienzi.

K vyrovnaniu kariérneho maxima sa predrala z 13. priečku po 1. kole druhou najlepšou jazdou v 2. kole.

Podľa vlastných slov konečne predviedla v technicky najnáročnejšej disciplíne dlhých oblúkov, na čo má.

"Od rána som sa cítila veľmi dobre. V prvom kole som hore trochu zaostala, spodnú časť som však zajazdila veľmi dobre. V 2. kole som chcela ísť svoju jazdu a myslím si, že sa mi to podarilo," uviedla Petra Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Pomohli zmeny v lyžiarskom výstroji

Dôležitým faktorom zlepšenia výkonnosti boli zmeny v jej lyžiarskom výstroji. Pre RTVS to potvrdil taliansky tréner Livio Magoni.

Pozrite si momentky z jázd Petry Vlhovej počas obrovského slalomu v Lienzi: fotogaléria

30.12.2017

"Po pretekoch v Courcheveli sme zmenili veľa vecí - lyže aj topánky a môžem povedať, že som spokojný. Prvýkrát som videl Peťu lyžovať, na čo naozaj má. Aj keď musím priznať, že pre krátkosť času sme zariskovali," vysvetlil Livio Magoni a ďalej uznanlivo pokračoval.

"Najrýchlejšia v 2. kole bola Švédka Hectorová, ale tá išla na úplne hladkej zjazdovke. Petra bola najlepšia spomedzi pretekárok, ktoré mali približne rovnaké podmienky. Je skvelé, že sa vyrovnala špecialistkám na ´obrák´, tie si však udržali náskok z 1. kola."

(Autor: SME)

Prvá sedmička si drží svoje miesta

Dvadsaťdvaročná Liptáčka figuruje v hodnotení obrovského slalomu vo Svetovom pohári na 10. priečke, ale v štartovnej listine SP v tejto disciplíne je o tri priečky nižšie - trinásta.

Chýbajú jej body z nevydarených pretekov v Courcheveli, kde po chybe v druhom kole skončila na 28. mieste. Za elitnou žrebovanou sedmičkou aktuálne zaostáva o 84 bodov.

"Prvá sedmička si zatiaľ drží svoje miesta. Na to, aby som ich dostihla, potrebujem zajazdiť dve dobré kolá. Na súčasnej úrovni,

v akej sa nachádzam, rozhodujú už len maličkosti. Celkovo je siedme miesto z Lienzu veľmi pekné. Mám ďalšie body, ideme ďalej," dodala Vlhová pre RTVS.

Ďalej v podaní Vlhovej znamená veľký súťažný nápor po Novom roku. Hneď v úvodný deň nového roka na Slovenku čaká atraktívny paralelný slalom v nórskej metropole Oslo, o dva dni neskôr slalom na známom kopci Sljeme nad chorvátskym Záhrebom.

Nasledovať bude súťažný víkend v slovinskej Kranjskej Gore (zaskočila za Maribor) s obrovským slalomom aj slalomom (6.- 7. 1.) a v utorok 9. januára napokon tradičný večerný slalom v rakúskom Flachau.

Súvisiace články