Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Peter Šťastný tvrdo skritizoval vedenie Colorada

Peter Šťastný (Autor: sita)
TASR|24. feb 2011 o 13:02

"Často zvykne podľahnúť emóciám a som si istý, že teraz ľutuje svoje slová," myslí si Paul Šťastný reagujúc na otcovu kritiku posledných prestupov Colorada Avalanche.

"Často zvykne podľahnúť emóciám a som si istý, že teraz ľutuje svoje slová," myslí si Paul Šťastný reagujúc na otcovu kritiku posledných prestupov Colorada Avalanche.

DENVER. Legendárny slovenský hokejista Peter Šťastný ostro skritizoval vedenie klubu Colorado Avalanche za jeho nedávnu hráčsku výmenu.

"Lavíny" pred piatimi dňami poslali dve perspektívne tváre NHL, 23-ročného kanoniera Chrisa Stewarta a o rok mladšieho obrancu Kevina Shattenkirka, plus draftové voľby do St. Louis Blues a namiesto nich získali zadáka Erika Johnsona a defenzívneho útočníka Jaya McClementa.

Hokejová legenda kritizuje prestup

Kým generálny manažér Colorada Greg Sherman bol s týmto trejdom spokojný, bývalý československý, kanadský a slovenský reprezentant si myslí, že ide o kontroverzný ťah, pri ktorom urobil klub pár krokov vzad.

"Tento mladý tím bol v sezóne pripravený prijať akúkoľvek výzvu, možno mohol zaútočiť aj na Stanleyho pohár. Boli takí dobrí. Všetko, čo potrebovali, bolo nájsť chémiu a vybudovať medzi hráčmi potrebné väzby. Namiesto toho však zničili tím," uviedol v rozhovore pre st. louiskú rozhlasovú stanicu KMOX Peter Šťastný.

Ten patrí k najväčším osobnostiam histórie klubu, ktorý sa v roku 1995 presťahoval z Quebecu do Denveru a z Nordiques sa premenoval na Colorado Avalanche. V tíme Nordiques plnil rolu kapitána, je členom miestnej siene slávy a doteraz drží niekoľko klubových rekordov (najviac bodov za sezónu 139, najviac asistencií za sezónu 93).

Súčasný europoslanec tvrdí, že na trejde profitoval iba St. Louis. "Podľa mňa ide o výmenu, z ktorej má prospech iba jeden tím. Pán Armstrong, generálny manažér Blues, bude vyzerať ako génius. Neviem, na čo mysleli v organizácii Colorada," hneval sa ďalej najslávnejší z bratov Štastných.

Klub je o dva-tri roky späť, sťažuje sa Šťastný

Ten počas rozhlasového interview svoje slová aj oľutoval, no hnev ho dohnal k ďalšej kritike. "Nemal by som to hovoriť, no som tak rozčúlený z toho, čo spravili tomuto klubu. Vrátili ho o dva-tri roky späť," dodal.

Reakcia súčasného europoslanca zaznela v utorok, teda v ten istý deň, ako na seba narazili Blues a Avalanche prvýkrát po spomínanom trejde. Paradoxne, práve sťahujúci sa hráči boli najväčšími oporami svojich tímov. Johnson, ktorý sa sám slovne "obul" do "bluesmanov" po jeho výmene, strelil do siete bývalého zamestnávateľa jeden gól, Stewart zasa skóroval do bránky Colorada.

Po Štastného ostrých slovách sa zámorským novinárom podarilo získať aj reakciu Petrovho syna Paula, ktorý patrí medzi najväčšie útočné hviezdy súčasného Colorada.

Dvadsaťpäťročný center vyhlásil, že absolútne stojí za svojím klubom, chce v ňom zotrvať a otcove komentáre by jeho pozíciu v mužstve Avalanche nemali nijako ovplyvniť.

"Otec zvykne často podľahnúť emóciám a som si istý, že teraz ľutuje svoje slová. Je jednoducho taký. Ja sa iba starám o to, čo môžem spraviť pre mužstvo," citovala Paula Šťastného stránka nhl.com.

Súvisiace články