Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Saganov program na túto sezónu je známy. Dodrží slovo, ktoré dal Talianom

Peter Sagan. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|16. jún 2020 o 14:01

Denk potvrdil, že Sagan vynechá klasiky.

BRATISLAVA. Mala to byť veľkolepá sezóna s viacerými cieľmi a premiérovým štartom na Giro d'Italia s prvými tromi etapami blízko slovenských hraníc.

Koronavírus však škrtol plány Petra Sagana v tejto sezóne. Cyklistov čaká skrátená sezóna a viacerí budú musieť urobiť vo svojom programe kompromisy.

Šéf tímu Bora-Hansgrohe v utorok potvrdil pre magazín VeloNews, že v skrátenej sezóne Peter Sagan skutočne vynechá flámske klasiky ako Gent - Wevelgem, Okolo Flámska či Paríž - Roubaix.

Bude totiž štartovať na Giro d'Italia. "Dal som svoje slovo a Peter rovnako," povedal Denk pre VeloNews.

Súťažný kalendár P. Sagana

  • Strade Bianche
  • Miláno - Turín
  • Miláno - San Remo
  • Critérium du Dauphiné
  • Tour de France
  • Giro d'Italia

"Podali sme si na to ruku, a to niečo znamená. Preto sme sa rozhodli, že túto dohodu dodržíme."

Giro sa uskutoční od 3. do 25. októbra a všetky etapy sa pôjdu na území Talianska.

Trojnásobný majster sveta po prvý raz v kariére vynechá sezónu flámskych klasík. Predstaví sa len na troch talianskych ešte v auguste.

"Tento kalendár nie je z hľadiska Gira férový. Ak by to bolo na mne, pristupoval by som k Giru s väčšou úctou. Mohli sme sezónu natiahnuť hlbšie do zimy," dodal Denk.

Podľa vyjadrení tímu, by mal Sagan štartovať aj na majstrovstvách sveta. Tie budú vo Švajčiarsku na veľmi náročnej trati. Slovenský cyklista však poprel, že by vo Švajčiarsku štartoval, keďže šampionát bude počas krátkej prestávky medzi Tour a Girom.

Podľa tohto rozpisu sezóny ho čaká bude z 86 dní až 50 jazdiť na súťažiach.

Bora-Hansgrohe zverejnila aj nomináciu na Tour de France. Okrem Emanuela Buchmanna, ktorý bude lídrom tímu, a Petra Sagana, ktorý bude bojovať po ôsmy raz o víťazstvo v bodovacej súťaži v ňom sú Gregor Mühlberger, Lennard Kämna, Maximilian Schachmann, Lukas Pöstlberger, Felix Grosschartner a Daniel Oss.

Súvisiace články