Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila
Peter Pekarík. (Autor: AP/Friso Gentsch/dpa)
Prémiový obsah
Pavol Spál|14. máj 2020 o 19:54

V televízii padnú rekordy, tvrdí.

Cez víkend sa po pauze zavinenej pandémiou nového koronavírusu znovu rozbehne nemecká Bundesliga. Ako prvá z elitných líg sveta.

"Aj naši rodinní príslušníci si budú zapisovať do špeciálneho notesa, s kým sa každý deň stretli a na ako dlho," tvrdí obranca Herthy Berlín PETER PEKARÍK.

V rozhovore opisuje režim futbalistov a čo ich všetko čaká. Jeho tím bude potrebovať nielen dva autobusy, ale aj dve lietadlá.

V rozhovore sa dozviete aj:

  • prečo Pekaríka neprekvapilo, že Nemci povolili reštart medzi prvými
  • prečo sa do tréningov zapojili aj mladí futbalisti z akadémie
  • ako vníma zákaz pľuvancov či spoločných gólových osláv
  • či je dobré, že tímy budú môcť striedať až päťkrát
  • čo vraví na kontroverzné správania Kaloua

Ste zavretí v hoteli, celá Bundesliga je krátko pred reštartom v karanténe. Ako by ste to opísali?

Rozumiem obavám kompetentných a nariadeniu takýchto prísnych opatrení. Je to mimoriadna situácia, ktorá si vyžaduje mimoriadne opatrenia. Kým sa dohrá sezóna, sú pripravené naozaj veľmi striktné a prísne hygienické predpisy, ktoré budeme musieť dodržiavať.

A to nielen my hráči, ale aj naši rodinní príslušníci. Trebárs si budú zapisovať do špeciálneho notesa, s kým sa každý deň stretli a na ako dlho.

Momentálne je celé mužstvo pred prvým zápasom v sedemdňovej povinnej karanténe, ktorá ma obmedziť kontakt s ostatnými ľuďmi a zamedziť tak riziku nákazy. Karanténu absolvujeme v hoteli v Berlíne. Presúvame sa len na tréningy do nášho tréningového centra a to v dvoch autobusoch, aby sme dodržiavali nariadené odstupy.

Čo to ešte obnáša?

Všade používame rúška či dezinfekcie, každý deň nám merajú teplotu a dvakrát do týždňa sme testovaní na koronavírus. Mužstvo je v tréningovom centre rozdelené do štyroch šatní a tie sa musia každý deň kompletne dezinfikovať.

Bundesliga, program

Sobota: Borussia Dortmund - Schalke 04, Lipsko - Freiburg, Hoffenheim - Hertha Berlín, Dusseldorf - Paderborn, Augsburg - Wolfsburg (všetky o 15.30), Eintracht Frankfurt - Borussia Monchengladbach (o 18.30).

nedeľa 17. mája: 1. FC Kolín - Mainz (15.30), Union Berlín - Bayern Mníchov (18.00)

pondelok 18. mája: Werder Brémy - Bayer Leverkusen (20.30).

Zápasy vysiela Digi Sport.

Na sobotňajší zápas sa budeme pravdepodobne presúvať dvomi lietadlami. Na štadión pocestujeme v dvoch autobusoch.

Nariadené odstupy sa budú musieť dodržiavať aj na štadióne a to najmä v kabíne, pri rozcvičke či na striedačke. Zakázané je podávanie rúk pri nástupe tímov na zápas, ale aj po ňom. A tiež spoločná oslava pri góloch.

Tréner Kolína Markus Gisdol to opísal ako hotel duchov. Ako to beriete vy?

V hoteli nie sú okrem nás žiadni iní návštevníci. Každý hráč má vlastnú izbu, kde nemôže nikto iný vstúpiť. A to sa týka aj upratovacej hotelovej služby.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články