Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš
Peter Pekarík. (Autor: AP/Friso Gentsch/dpa)
Prémiový obsah
Pavol Spál|14. máj 2020 o 19:54

V televízii padnú rekordy, tvrdí.

Cez víkend sa po pauze zavinenej pandémiou nového koronavírusu znovu rozbehne nemecká Bundesliga. Ako prvá z elitných líg sveta.

"Aj naši rodinní príslušníci si budú zapisovať do špeciálneho notesa, s kým sa každý deň stretli a na ako dlho," tvrdí obranca Herthy Berlín PETER PEKARÍK.

V rozhovore opisuje režim futbalistov a čo ich všetko čaká. Jeho tím bude potrebovať nielen dva autobusy, ale aj dve lietadlá.

V rozhovore sa dozviete aj:

  • prečo Pekaríka neprekvapilo, že Nemci povolili reštart medzi prvými
  • prečo sa do tréningov zapojili aj mladí futbalisti z akadémie
  • ako vníma zákaz pľuvancov či spoločných gólových osláv
  • či je dobré, že tímy budú môcť striedať až päťkrát
  • čo vraví na kontroverzné správania Kaloua

Ste zavretí v hoteli, celá Bundesliga je krátko pred reštartom v karanténe. Ako by ste to opísali?

Rozumiem obavám kompetentných a nariadeniu takýchto prísnych opatrení. Je to mimoriadna situácia, ktorá si vyžaduje mimoriadne opatrenia. Kým sa dohrá sezóna, sú pripravené naozaj veľmi striktné a prísne hygienické predpisy, ktoré budeme musieť dodržiavať.

A to nielen my hráči, ale aj naši rodinní príslušníci. Trebárs si budú zapisovať do špeciálneho notesa, s kým sa každý deň stretli a na ako dlho.

Momentálne je celé mužstvo pred prvým zápasom v sedemdňovej povinnej karanténe, ktorá ma obmedziť kontakt s ostatnými ľuďmi a zamedziť tak riziku nákazy. Karanténu absolvujeme v hoteli v Berlíne. Presúvame sa len na tréningy do nášho tréningového centra a to v dvoch autobusoch, aby sme dodržiavali nariadené odstupy.

Čo to ešte obnáša?

Všade používame rúška či dezinfekcie, každý deň nám merajú teplotu a dvakrát do týždňa sme testovaní na koronavírus. Mužstvo je v tréningovom centre rozdelené do štyroch šatní a tie sa musia každý deň kompletne dezinfikovať.

Bundesliga, program

Sobota: Borussia Dortmund - Schalke 04, Lipsko - Freiburg, Hoffenheim - Hertha Berlín, Dusseldorf - Paderborn, Augsburg - Wolfsburg (všetky o 15.30), Eintracht Frankfurt - Borussia Monchengladbach (o 18.30).

nedeľa 17. mája: 1. FC Kolín - Mainz (15.30), Union Berlín - Bayern Mníchov (18.00)

pondelok 18. mája: Werder Brémy - Bayer Leverkusen (20.30).

Zápasy vysiela Digi Sport.

Na sobotňajší zápas sa budeme pravdepodobne presúvať dvomi lietadlami. Na štadión pocestujeme v dvoch autobusoch.

Nariadené odstupy sa budú musieť dodržiavať aj na štadióne a to najmä v kabíne, pri rozcvičke či na striedačke. Zakázané je podávanie rúk pri nástupe tímov na zápas, ale aj po ňom. A tiež spoločná oslava pri góloch.

Tréner Kolína Markus Gisdol to opísal ako hotel duchov. Ako to beriete vy?

V hoteli nie sú okrem nás žiadni iní návštevníci. Každý hráč má vlastnú izbu, kde nemôže nikto iný vstúpiť. A to sa týka aj upratovacej hotelovej služby.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články